دندانپزشک ساوه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فراهم شدن امکانات در بخش های مختلف کشور، خدمات دندانپزشکی در سرتاسر کشور از کیفیت خوبی برخوردار هستند و برای انتخاب یک دندان پزشک خوب احتیاجی به پیمودن مسافت های طولانی نیست و می توان در نزدیکی محل زندگی، دندانپزشک مناسب خود را انتخاب کرد. این مسئله باعث می شود که در زمان و هزینه صرفه جویی شده و همچنین بیمارانی که به دندانپزشک مراجعه می کنند راحتی بیشتری داشته باشند. در این مقاله به معرفی بهترین دندانپزشک و کلینیک دندانی شهر ساوه پرداخته می شود.

معرفی بهترین دندان پزشک و کلینیک دندانی شهر ساوه


کلینیک دندانپزشکی لبخند

کلینیک دندانپزشکی لبخند

این کلینیک ارائه دهنده خدمات تخصصی و عمومی دندانپزشکی از جمله: کاشت ایمپلنت دندان، جراحی لثه و رفع عفونت لثه، جراحی فک و دهان، دندانپزشکی کودکان، انواع ارتودنسی، درمان ریشه دندان، لمینت، کامپوزیت ونیر و … می باشد.

در درمانگاه دندانپزشکی لبخند سعی شده است ازبهترین و به روز ترین امکانات و تجهیزات دندانپزشکی که به نفع بهبود کیفیت درمان می گردد استفاده شود. دندانپزشکان این درمانگاه دندانپزشکی لبخند با بهره گیری از مواد دندانپزشکی درجه یک و تخصصی که تفاوت بسیاری با مواد مصرفی متداول توسط دندانپزشک ها دارند کارآمدترین و با دوام ترین درمان دندانپزشکی را به هزاران مراجعه کننده خود ارائه داده اند.

آدرس:

ساوه، خیابان استقلال، استقلال 8، درمانگاه دندان پزشکی لبخند

دسترسی به این کلینیک از محله های امیرکبیر و شهرک علوی و امین آباد و شهرک عاشورا و پیغمبریه و چمران از طریق وسایل نقلیه عمومی و شخصی امکان پذیر می باشد. همچنین ساکنان محله های نامجو و طالقانی دسترسی مناسبی بدون نیاز به وسیله نقلیه به این کلینیک دارند.

تلفن های تماس:

صفحات مجازی:

https://www.instagram.com/labkhanddc/

انتخاب بهترین دندانپزشک در ساوه


انتخاب بهترین دندانپزشک در ساوه

در صورتی که قصد دارید در شهر ساوه و در نزدیکی میدان مدرس ساوه، بلوار فرودسی ساوه، بلوار طالقانی ساوه، بلوار شریعتی ساوه، خیابان جمهوری ساوه، خیابان استقلال ساوه، پارک شهر ساوه، بوستان کودک ساوه و بیمارستان سینا بهترین دندانپزشک را انتخاب کنید، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید.

تحصیلات آکادمیک و تجربیات حرفه ای دندانپزشک

مشخصا آنها به دانشکده دندانپزشکی رفته اند، اما دیگر درباره آنها چه می دانید؟ مراقبت های پزشکی یک حرفه پویا است و برای همراه ماندن با تکنولوژی و روش های درمانی روز دنیا به تلاش زیادی نیاز است. چه دوره های به خصوص دیگری را گذراندند؟ چه مدت زمانی را در هر سال به فرا گرفتن روش های جدید اختصاص می دهند؟ آیا کلیه افراد حاضر در مطب تحت آموزش های جدید قرار می گیرند؟ قطعاً به دنبال آن هستید که تمامی افراد شاغل در مطب در ارائه خدمات دندانپزشکی به بهترین نحو عمل کنند؛ به علاوه اینکه آنها هم در حال درمان کردن شما هستند.

تکنولوژی ها و وسایل مورد استفاده دندانپزشک

اگرچه شاید لازم نباشد که پزشک، آخرین و به روزترین ابزار موجود در دنیا را در اختیار داشته باشد، اما باید خود را در جریان روش‌های درمانی به روز قرار دهد. آیا کارهای اداری مطب دندانپزشک توسط کامپیوتر انجام می شود یا هنوز همه‌چیز با کاغذ پیش می رود؟ آیا وقتی وارد مطب می شوید با بوی نفتالین یا دود سیگار مواجه می شوید، یا آیا ظاهر مطب دندانپزشک، تمیز و مرتب است؟ آیا فناوری لازم برای دیدن مشکلات دهان در مطب وجود دارد؟ در اکثر مطب ها دوربین یا ابزار اشعه ایکس برای دیدن وضعیت داخل دهان وجود دارد، آیا آنها زمان کافی را برای مطرح کردن مشکلات تان با شما در نظر می گیرند.

محل استقرار مطب دندان پزشکی

مسیر رفت و آمد به مطب دندانپزشکی را به دقت بررسی کنید؛ افرادی که از وسیله مناسبی برای حمل و نقل برخوردار نیستند، بیشتر به دنبال مطب هایی در نزدیکی محل زندگی خود هستند. باید بدانید که آیا از یک مرکز دندانپزشکی برای رفع تمامی نیازهایتان می توانید استفاده کنید و یا اینکه لازم است برای هر بخش از مشکلتان به مرکز دیگری مراجعه کنید. اگر بچه دار هستید بهتر است جایی را انتخاب کنید که علاوه بر رفع مشکلات بزرگسالان در زمینه خردسالان نیز فعال باشند.

هزینه های دندان پزشکی

هزینه قسمت های مختلف دندانپزشکی در کلینیک هایی که بیمه دندانپزشکی دارند را بررسی کنید. حتی اگر بیمه شما از سوی دندانپزشک قبول شود، هزینه ها بسیار متفاوت خواهد بود. اگر قرار است که هزینه دندانپزشکی را بدون بیمه پرداخت کنید، باید مشکلات اساسی و اصلی دندانی خود را در اولویت قرار دهید.

از اعضای مطب در رابطه با روش های پرداخت مختلف مانند کارت های اعتباری یا طرح های پرداخت سوال کنید. باید از قبل بدانید که چه مقدار از هزینه را به صورت پیش پرداخت بپردازید و اینکه آیا هزینه بازدید بیمار در ساعات غیر از ساعات معمول مطب، بیشتر است یا خیر. اگر بیمه شما به معاینه متخصص نیاز دارد، از دندانپزشک بخواهید که دستور مراجعه به متخصص را صادر کند.

تجربیات دوستان و آشنایان

اگر دنبال دندانپزشکی هستید که نتیجه کارش تضمینی باشد، بهتر است از نظرات دوستان نزدیک، همکاران و اعضای خانواده بهره مند شوید. اگر دفاع قوی کسی از دندانپزشکی را می بینید، می توان با احتمال خوبی گفت که نتیجه کار دندانپزشک بر روی این بیمار فوق‌العاده بوده است و همین موضوع رضایت حداکثری او را جلب کرد.

خدمات دندانپزشکی درمانگاه دندانپزشکی لبخند


خدمات دندانپزشکی درمانگاه دندانپزشکی لبخند

مراکز دندانپزشکی مختلف خدمات متفاوتی را به مراجعین ارائه می کنند. این خدمات می تواند شامل خدمات زیبایی، ترمیمی، جراحی و سایر خدمات باشد. برخی از خدمات دندانپزشکی در ساوه عبارت اند از:

ترمیم پوسیدگی

با مراجعه مرتب به دندانپزشک می توان حفرات و مشکلات دندانی دیگر را، قبل از آن که منجر به ایجاد نشانه های مشکل زا و یا موارد جدیدی در دهان و دندانتان شود، شناسایی کرد. درمان اثرات ایجاد شده بر روی دندان ها به شدت آن و وضعیت خود بیمار بستگی دارد.

ترمیم ریشه و عصب کشی

عصب کشی به فرایندی اطلاق می شود که برای ترمیم دندان های عفونی یا دندان هایی که به شدت پوسیده شده اند، استفاده می‌شود. بعضی از افراد به دلیل تصورشان از درد زیاد عصب کشی، از این فرایند می ترسند؛ به نظر اکثر افراد، درد فرآیند عصب کشی خیلی بیشتر از درد پر کردن دندان نیست.

جراحی و کشیدن دندان

جراحی دندان یا جراحی ریشه به کشیدن دندان از محل در استخوان فک گفته می‌شود؛ دلایل مختلفی برای ضروری شدن کشیدن دندان وجود دارد. اگر دندانتان به حدی آسیب دیده باشد که ترمیم یا بازسازی آن ممکن نباشد، باید دندانتان را بکشید. گاهی اوقات دندان پزشک برای آماده سازی دهان و فک، به منظور استفاده از ابزارهای ارتودنسی اقدام به کشیدن دندان می‌کند.

ایمپلنت

جراحی کاشت ایمپلنت به فرآیند جایگزینی ریشه دندان با میله فلزی شبیه به پیچ و جایگزینی دندان آسیب دیده یا افتاده با دندان مصنوعی گفته می شود که عملکرد و ظاهری شبیه دندان طبیعی دارد. با کمک جراحی ایمپلنت دندان می‌توانید به گزینه مناسبی دست پیدا کنید. مزایای ایمپلنت آنقدر بسیار است که نمی توانید مزایای آن را در دندان مصنوعی یا بریج دندانی مشاهده کنید.

کامپوزیت و لمینت

هر روزه افراد بیشتری با مزایای ونیر یا روکش دندان آشنا می‌شوند؛ ونیر ها روکش های نازکی هستند که در جلوی دندان نصب می شوند. از ونیر بر روی دندان های بدشکل یا دندان‌هایی که تغییر رنگ شدیدی داشته اند، استفاده می‌شود. آنها را همچنین می توان برای روشن کردن رنگ دندان‌هایی که به رنگ زرد یا خاکستری درآمده استفاده کرد.

سفید کردن دندان

همانطور که از اسم این فرآیند بر می آید، برای سفیدتر کردن دندان استفاده می شود. دو راه رایج برای سفید کردن دندان وجود دارد: بلیچینگ و محصولات دیگری که بدون بلیچینگ دندان را سفید می کنند. معمولاً از کلمات بلیچینگ و سفید کردن به جای هم استفاده می شود.

ارتودنسی

ابزار ارتودنسی، نوعی از ابزارهای دندانپزشکی هستند که با هدف بهبود ظاهر، وضعیت قرارگیری و عملکرد دندان های بدشکل، مورد استفاده قرار می گیرد.

تصویر برداری دهان و دندان

تصویربرداری اشعه ایکس از دندان ها به منظور ارزیابی سلامت دهان و دندان توسط دندانپزشک مورد استفاده قرار می گیرد. تصاویر اشعه ایکس دندانی با کمک سطح تشعشعاتی اندک تابیده شده بر دندان و لثه گرفته می‌شود. این تصاویر به دندانپزشک در شناسایی مشکلاتی مانند حفرات پوسیدگی دندان و یا موارد این چنینی کمک می‌کند.

چه زمانی باید به دندانپزشک مراجعه کنیم؟


تحت شرایط زیر بهتر است به دندان پزشک مراجعه شود:

خونریزی های مداوم بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن

دیدن خون بر روی مسواک یا درون سینک یک پدیده طبیعی نیست و می‌تواند نشانه‌ای از شکل‌گیری بیماری لثه – که به آن بیماری پریودنتال نیز گفته می‌شود – باشد. بیماری پریودنتال به عفونت بافت‌هایی اطلاق می‌شود که وظیفه نگه داشتن دندان در سر جای خود را برعهده دارد. وقتی این بیماری بدون درمان رها شود، می تواند منجر به تخریب استخوان های اطراف دندان و نهایتاً افتادن دندان شود. از نشانه‌های دیگر این بیماری می‌توان به قرمزی، تورم و حساس شدن لثه و وجود ترشحات میان دندان و لثه اشاره کرد.

تحلیل رفتن لثه

بالا رفتن لثه ممکن است در نتیجه فرآیند پیری رخ دهد؛ ۸۸ درصد افراد بالای ۶۵ سال حداقل در اطراف یکی از دندان هایشان با بالا رفتن و تحلیل لثه مواجه می شوند. اما تحلیل رفتن و بالا رفتن لثه می‌تواند نشانه‌ای از بروز بیماری لثه نیز باشد. صرف نظر از دلیل بالا رفتن لثه، خود این موضوع، باعث می شود ریشه دندان بیرون بزند و احتمال پوسیدگی، عفونت، درد و افتادن دندان بالا برود. وقتی درمان بیماری های دهان و دندان را زود آغاز کنید، می‌توان این فرایند را متوقف و یا حتی برعکس کرد.

خشکی مداوم دهان

بزاق، یک دهان سالم را به طور کامل خیس می کند و علاوه بر شستن ذرات غذا، اسید تولید شده توسط پلاک ها را خنثی می کند. اگر حس می کنید دهانتان خیلی خشک می‌شود، ممکن است نشانه ای از بروز یک بیماری باشد. دندانپزشکتان، شناسایی عامل خشکی دهان و راه هایی برای بازیابی رطوبت و مراقبت از دندان ها را به شما ارائه خواهد کرد.

دندان لق شده

دندان های اصلی باید یک عمر در دهان باقی بماند. اگر با لقی دندان یا افزایش فاصله میان دندان ها مواجه شدید آن را جدی بگیرید چرا که این مسئله می‌تواند نشانه‌ای از بروز عفونت یا تخریب استخوان فک باشد. همچنین با قرار دادن دندان ها بر روی یکدیگر بررسی کنید که آیا شیوه قرار گرفتن آنها تغییری داشته یا خیر.

دندان درد

درد و حساسیت می تواند عوامل مختلفی داشته باشد که از آن جمله می توان به ایجاد حفره، آبسه، شکستگی دندان، آسیب به دندان پر شده یا دندان قروچه اشاره کرد. تنها دندانپزشک می تواند عامل ایجاد درد را تعیین کرده و با درمان مشکل اصلی از بروز مشکلات جدی در آینده جلوگیری نماید.

سایر دندان پزشکان شهر ساوه


 1. دکتر فرامرزی دندانپزشک ساوه
 2. دکتر بهنام دندانپزشک ساوه
 3. دکتر آلجای امین شکروی دندانپزشک ساوه
 4. دکتر زهرا ابوطالبی دندانپزشک ساوه
 5. دکتر ماندانا توصیفیان دندانپزشک ساوه
 6. سیما وجدان نیک دندانپزشک ساوه
 7. دکتر محمود حدادپور دندانپزشک ساوه
 8. دکتر حسین محمودی دندانپزشک ساوه
 9. دکتر فرزانه صفری دندانپزشک ساوه
 10. دکتر مهدی صباغی دندانپزشک ساوه
 11. دکتر میثم خالصی دندانپزشک ساوه
 12. دکتر آرزو خلج مهری دندانپزشک ساوه
 13. دکتر مهسا شریعتی دندانپزشک ساوه
 14. دکتر عباسعلی حقیقی دندانپزشک ساوه
 15. دکتر مجتبی زندرحیمی دندانپزشک ساوه
 16. دکتر مهدی گل کاران دندانپزشک ساوه
فهرست‌مطالب

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان دندانپزشکی تماس با ما