ایمپلنت دندان | فیلم نحوه کاشت و قیمت

داشتن یک لبخند زیبا، به سلامتی و نظم دندان‌های جلویی بستگی دارد؛ اما متأسفانه بسیار اتفاق می‌افتد که دندان‌های جلویی خود را از دست بدهیم. دندان‌های جلویی، در حین فعالیت‌های ورزشی و یا حوادثی که ممکن است رخ دهد، بسیار آسیب‌پذیر هستند.

از دست دادن دندان‌های جلویی، یک مشکل بسیار ناراحت‌ کننده است؛ زیرا پوشاندن آن‌ها درهنگام لبخند زدن و یا صحبت کردن دشوار است. در نتیجه، کسانی که دندان‌های جلویی خود را از دست داده‌اند، معمولاً اعتماد به نفس خود را در فعالیت‌های اجتماعی، از دست می‌دهند.

با اینکه نصب پل‌ها و یا دندان‌های مصنوعی، برای جایگزین کردن یک دندان از دست رفته، امکان پذیر است، اما آنها نمی‌توانند گزینه‌های ایده‌آلی برای ما باشند. ایمپلنت دندان جلو، یک روش امتحان شده است که همراه با برنامه‌ ریزی و روش درمانی صحیح، می‌تواند راه‌حلی عالی و بلندمدت را، برای کسانی که در این شرایط هستند، ارائه دهد.

 

مزایای استفاده از ایمپلنت برای دندان‌های جلو

مزایای استفاده از ایمپلنت برای دندان‌های جلو

ایمپلنت‌های دندانی، درست مانند دندان‌های طبیعی در داخل استخوان فک، نصب می‌شوند؛ و به مرور زمان، به میزان قابل توجهی، به حفظ استخوان فک و کاهش تحلیل رفتن استخوان فک، کمک می‌کنند. جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته با ایمپلنت، به شما این امکان را می‌دهد که غذاها را بهتر بجوید و واضح‌تر صحبت کنید.

ایمپلنت‌های دندانی که با برنامه‌ریزی صحیح، نصب شده و از آن‌ها مراقبت می‌شود، معمولاً،«میزان دوام» بهتری را نسبت به سایر گزینه‌های جایگزینی دندان، ارائه می‌دهند؛ و با پیشرفت فناوری و تکنیک‌های ایمپلنت، درصد موفقیت آنها نیز افزایش یافته است. افرادی که از سلامت جسمانی مناسبی برخوردار هستنند، شانس بالایی برای موفقیت در کاشت ایمپلنت را دارند.

تشخیص این که ایمپلنت کاشته‌ شده، دندان اصلی شما نیست، بسیار مشکل است؛ حتی ممکن است کمی بهتر از دندان واقعی شما به نظر برسد، مخصوصاً هنگام جایگزینی با دندان‌های پوسیده و یا خراب.

با رعایت کامل اصول بهداشت دهان و دندان و معاینات منظم دندانپزشکی، ایمپلنت‌های دندانی بسیار خوب دوام می‌آورند. به دلیل اینکه ایمپلنت، ظاهر و حسی مشابه یک دندان طبیعی را دارد، درهنگام غذا خوردن، صحبت کردن و لبخند زدن اعتماد به نفس بیشتری به بیمار خواهد داد. اگر از ایمپلنت دندان، به درستی مراقبت شود، می‌تواند تا آخر عمر باقی بماند.

کاشت ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

کاشت ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

 

ایمپلنت‌ دندان‌های جلویی، برای اکثر افراد مناسب است، البته، دندان‌ها و فک‌های بیمار باید رشد کامل خود را کرده باشند. کودکانی که دندان‌های جلویی دائمی خود را به دلیل ضربه از دست داده‌اند، و یا به طور مادرزادی این دندان‌ها را ندارند، باید تا سن هجده سالگی و یا کمی بالاتربرای عمل ایمپلنت صبر کنند.

به طور کلی ایمپلنت دندان برای زنان باردار نیز توصیه نمی‌شود زیرا عکس برداری‌‌ها با اشعه ایکس و همچنین مواد بی حسی که هنگام ایمپلنت تزریق می‌گردد ممکن است بر سلامت جنین تاثیر بگذارند. از این رو توصیه می‌کنیم تا ایمپلنت دندان را تا حد امکان به تعویق بیاندازید.

ایمپلنت‌های دندانی، در بسیاری از موارد، بهترین راه حل برای دندان‌های آسیاب و یا دندان های جلویی از دست رفته، در نظر گرفته می‌شوند. با اینکه بسیاری از افراد می‌توانند از مزایای ایمپلنت دندان استفاده کنند، همه افراد، کاندیدای مناسبی برای این درمان نیستند. برای موفقیت آمیز بودن عمل ایمپلنت دندان، ایمپلنت باید با بافت استخوان فک بیمار ترکیب شود. این فرآیند که به آن، فرآیند پیوند استخوانی گفته می‌شود، تنها در صورتی می‌تواند امکان پذیر باشد که بیمار، از سلامت دهان و دندان و تراکم استخوان بالایی برخوردار باشد.

از آنجایی که پس از از دست دادن دندان، بافت‌های استخوانی فک، به تدریج شروع به تخریب می‌کنند، بسیار مهم است که افراد در اسرع وقت، اقدام به جایگزینی دندان‌های از دست رفته نمایند. هر چه سریعتر دندان از دست رفته را جایگزین کنید، استخوان فک و بافت لثه، قوی‌تر و سالم‌تر هستند، و می‌توانند از کاشت ایمپلنت دندان پشتیبانی نمایند.

آمادگی های قبل از ایمپلنت کردن دندان

آمادگی های قبل از ایمپلنت کردن دندان

قبل از عمل ایمپلنت دندان شما باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • لیستی از داروها و مکمل‌هایی را که مصرف می‌کنید، به دندانپزشک خود بدهید. اگر از داروهای رقیق کننده خون (ضد انعقاد) استفاده می‌نمائید، حتما به دندانپزشک خود اطلاع دهید. دندانپزشک، با هماهنگی با پزشک عمومی، تصمیم می‌گیرد که آیا نیاز به قطع مصرف داروها، قبل از انجام عمل ایمپلنت دارید یا خیر.
 • حتما” برای معاینه و آزمایش خون به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که هیچ موردی وجود نداشته باشد که در موفقیت ایمپلنت اختلال ایجاد کند.
 • با دندانپزشک خود در مورد بی‌حسی صحبت کنید. اکثر جراحان، داروهای آرام بخشی به شما تزریق می‌نمایند، تا در حین جراحی ایمپلنت دندان، آرامش داشته باشید.
 • ترتیبی دهید که یک دوست، یا یکی از اعضای خانواده، شما را بعد از عمل به خانه برساند.

 

مراحل کاشت ایمپلنت دندان جلو

 

شما باید یک عکس سی تی اسکن بگیرید، این عکس، تصویر سه بعدی و دقیقی از دندان‌ها و فک‌های شما در اختیار دکتر قرار می‌دهد. از این تست‌های تشخیصی، برای بررسی دقیق‌تر کمیت و کیفیت استخوان فک و اطمینان از مناسب بودن استخوان برای ایمپلنت دندان استفاده می‌شود.

اطلاعات تصویری بدست آمده بوسیله تست‌های تشخیصی شما، درجهت برنامه ریزی کامپیوتری برای جراحی شما استفاده می‌شود، سپس دندانپزشک، گام به گام در مورد بهترین سیستم ایمپلنت و محل قرارگیری ایمپلنت، از جمله عمق و زاویه پست ایمپلنت تصمیم می‌گیرد. تصاویر دیجیتال همچنین نشان می‌دهند که دندان ایمپلنت شده جدید شما پس از ترمیم کامل چگونه به نظر می‌رسد، این بخش بسیار مهم است، زیرا برای اطمینان از زیبایی و عملکرد صحیح ایمپلنت، ضروری می‌باشد.

همچنین، در صورت نیاز به پیوند استخوان، اغلب می‌توان مقدار کمی از مواد مورد نیاز برای پیوند استخوان را همزمان با عمل ایمپلنت دندان، درجای مناسب قرار داد.
هنگامی که طرح ایمپلنت کامل شد، یک استنت جراحی ایجاد می‌شود تا در طول مراحل ایمپلنت، از آن استفاده گردد. استنت یک راهنما یا الگوی جراحی است که در حین جراحی روی لثه قرار می‌گیرد.

معمولاً، عمل کاشت ایمپلنت دندان جلو، یک ساعت و یا کمتر از آن طول می‌کشد و می‌توان این عمل را با استفاده از بی حسی موضعی انجام داد. برنامه ریزی قبلی برای جراحی ایمپلنت، سرعت و درستی این روش را تضمین می‌کند، بنابراین بهبودی سریع‌تر و راحت‌تر را حاصل می‌‌نماید.

 

زیبایی و سفید بودن دندان جلو برای همه اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین دلیل برخی از افراد برای دندان‌های جلو، اباتمنت سرامیکی را به اباتمنت‌های فلزی ترجیح میدهند تا پس از کاشت ایمپلنت، در صورت تحلیل رفتن لثه، رنگ فلز از زیر روکش ایمپلنت مشخص نشود.

ایمپلنت فوری دندان جلو

ایمپلنت فوری دندان جلو

 

ایمپلنت فوری دندان جلو، معمولاً برای بیمارانی توصیه می‌شود که: دندان‌های جلویی آن‌ها آسیب دیده و یا افتاده باشند.

این کار، واقعا”، در یک روز انجام نمی‌شود. اصطلاح “ایمپلنت فوری دندان” یا “ایمپلنت دندان در یک جلسه” معمولاً فقط به روش قرار دادن فیکسچر ایمپلنت دندان در یک جلسه، بعلاوه بارگذاری پروتز (تاج، پل یا پروتز) اشاره دارد که می‌توانید پس از نصب آن‌ها از دندانپزشکی خارج شوید.

با بررسی دقیق سلامت دهان و دندان شما، دندانپزشک تشخیص می‌دهد که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی ایمپلنت فوری دندان، هستید یا خیر. فقط در موارد خاصی، افراد برای عمل ایمپلنت فوری دندان، مناسب هستند زیرا انتخاب کردن دقیق مورد، برنامه ریزی درمانی مناسب و رعایت دقیق پروتکل‌های جراحی و نصب پروتز، کلید موفقیت طولانی مدت ایمپلنت‌های فوری دندانی است.

اخیراً کاشت ایمپلنت فوری، پس از کشیدن دندان، و نصب زودهنگام ایمپلنت رایج شده است. از مزایای این روش، می‌توان به مقدار جراحی کمتر، کاهش زمان کلی درمان، کاهش از دست دادن بافت نرم و سخت و رضایت روانی بیمار اشاره کرد.

ایمپلنت چند دندان جلو

ایمپلنت چند دندان جلو

 

اگر چند دندان مجاور را، در ناحیه جلویی بالایی یا پایینی فک خود از دست داده‌اید، ایمپلنت‌ها باید با فاصله‌ از هم قرار بگیرند. این بدان معناست که برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته مجاور هم، ایمپلنت‌ها نباید در کنار یکدیگر قرار گیرند. مثال‌ها:

 • از دست دادن دندان ثنایای جانبی و ثنایای مرکزی: یک ایمپلنت در ثنایای مرکزی قرار می‌گیرد و تاج‌های آتل دو واحدی جایگزین هر دو دندان می‌شوند.
 • از دست دادن دندان نیش و ثنایای جانبی: یک ایمپلنت در محل دندان نیش قرار می‌گیرد و تاج‌های آتل دو واحدی جایگزین هر دو دندان می‌شوند.
 • از دست دادن چهار دندان ثنایا (ثنایای مرکزی و جانبی): دو ایمپلنت در موقعیت‌های ثنایای جانبی قرار می‌گیرند و یک بریج چهار واحدی جایگزین هر چهار دندان می‌شود.
 • از دست دادن دندان نیش، ثنایای جانبی و ثنایای مرکزی: دو ایمپلنت در موقعیت دندان نیش و ثنایای مرکزی قرار می‌گیرند و یک بریج سه واحدی جایگزین هر سه دندان می‌شود.
 • از دست دادن شش دندان، از یک نیش تا نیش دیگر: در مجموع چهار ایمپلنت گذاشته می‌شود. دو ایمپلنت در موقعیت دندان نیش و ثنایای مرکزی در یک طرف و در محل مشابه در سمت دیگر نیز به همین صورت نصب می‌گردد. سپس دو بریج ۳ واحدی به طور جداگانه در وسط (بین ثنایای مرکزی) قرار می‌گیرد.
 • یک استثنا – از دست دادن دندانهای ثنایای مرکزی: یک ایمپلنت در هر دندان با تاج‌های تک قرار می‌گیرد.

 

مراقبت‌های بعد از کاشت ایمپلنت دندان جلو

از آنجایی که این عمل جراحی بسیار سریع انجام می‌شود، می‌توانید، معمولا پس از یک روز، به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید. هرگونه درد و ناراحتی پس از عمل، جزئی است و به راحتی با مسکن‌های بدون نسخه قابل کنترل می‌باشد. بسیاری از افراد، پس از دریافت یک ایمپلنت تک دندان، هیچ احساس دردی نمی‌کنند.

پس از ۳-۴ روز، شما می‌توانید رژیم غذایی عادی خود را از سر بگیرید، اما از گاز زدن غذاهای سفت، با دندان ایمپلنت شده، تا زمان بهبودی کامل، خودداری کنید.

مراقبت از ایمپلنت‌های تک دندانی بسیار آسان است، اما باید دندان‌های خود را حداقل دو بار در روز به طور کامل مسواک بزنید و یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید. با اینکه ایمپلنت‌های دندانی، مصنوعی هستند، آنها توسط بافت زنده، احاطه شده‌اند و ممکن است که عفونی شوند.

گاهی اوقات ایمپلنت دندان جلویی را بعد از نصب، به حال خود رها می‌کنند تا بهبود یابد؛ و گاهی یک کلاهک مخصوص برای شکل دادن به بافت اطراف ایمپلنت، روی آن گذاشته می‌شود. در بعضی موارد، دندان ایمپلنت شده، ممکن است بلافاصله پس از جراحی کاشته شود. نگران نباشید، هر گزینه‌ای را که انتخاب کنید، ما می‌توانیم دندان‌های مصنوعی موقتی را درهنگام ترمیم دندان‌های جلویی، برای شما آماده نمائیم.

اگر به دندان مصنوعی موقتی نیاز داشته باشید، می‌توان یک بریج یا فلیپر دندانی موقت را برای شما نصب کرد تا مطمئن شویم که ایمپلنت، در حین بهبودی و ادغام شدن با استخوان اطراف، مشکلی ایجاد ننماید. ایمپلنت دندانی که بلافاصله پس از جراحی نصب می‌شود، یک دندان موقتی است و به طور خاص، فقط برای اهداف زیبایی طراحی شده است.

شما نمی‌توانید با این دندان جیزی را گاز بگیرید، اما در طول دوران بهبودی ظاهر دندان‌های شما را زیبا نگه می‌دارد. هنگامی که روند بهبودی کامل شد، دندان دائمی شما بر روی ایمپلنت دندان قرار می‌گیرد که برای شما به صورت دست ساز ساخته شده است و اهداف زیبایی و عملکرد عالی دندانی را برای شما به همراه می‌آورد .

عوارض کاشت ایمپلنت

عوارض کاشت ایمپلنت

هنگامی که می‌خواهید حقایق مربوط به ایمپلنت را بدانید، حتما باید نکات منفی احتمالی آن را نیز بشناسید. دلایلی که باعث می‌شود تا به جای ایمپلنت، درمان‌های جایگزینی دیگر برای دندان را انتخاب کنید عبارتند از:

 1. ایمپلنت برای همه مناسب نیست
 2. جلسات دندانپزشکی متعددی مورد نیاز است
 3. هزینه ایمپلنت، بیشتر از روش‌های جایگزینی دندان مانند بریج دندانی است
 4. ایمپلنت نیاز به جراحی دارد و کامل شدن درمان، مدتی طول می‌کشد
 5. خطر عوارض جانبی و عفونت وجود دارد

 

 

ماندگاری ایمپلنت دندان جلو

با مراقبت کردن صحیح، ایمپلنت‌ها می‌توانند تا ۳۰ سال و یا حتی بصورت مادام العمر، دوام بیاورند.

چند عامل وجود دارد که می‌تواند بر مدت زمان ماندگاری ایمپلنت دندان تاثیر بگذارد. مانند:

 • این امر که، چقدر خوب از ایمپلنت‌های دندانی خود مراقبت می‌کنید، مانند کشیدن نخ دندان و مسواک زدن روزانه و مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یکبار.
 • از جویدن یا گاز گرفتن چیز‌های بسیار سفت مانند نوک خودکار یا مداد خودداری کنید و وسایل را با دندان باز نکنید.
 • دندانپزشک شما، چه مقدار در کاشت ایمپلنت دندان مهارت داشته است. متخصصان می‌دانند که چگونه روند استخوان‌سازی را ارزیابی کنند و بفهمند که آیا استخوان فک شما کاملاً ایمپلنت را جذب کرده است یا خیر.
 • سبک زندگی و سلامت عمومی بدن شما.

 

 

هزینه ایمپلنت دندان جلوی

قیمت نهایی ایمپلنت دندان جلو به عوامل مختلفی بستگی دارد. تمامی قسمت‌های ایمپلنت دندان جنس و هزینه متفاوتی دارند که بسته به نظر شما انتخاب خواهند شد. برای مثال روکش‌های مختلفی از جنس سرامیک، زیرکونیا و پرسیلین وجود دارند که شما می‌توانید از میان آنها گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین اباتمنت سرامیکی و تیتانیوم هر کدام هزینه متفاوتی دارند.

در نهایت، تعداد ایمپلنت های دندان جلو، مهارت و اعتبار پزشک و موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی نیز بر قیمت ایمپلنت دندان‌های جلو موثر هستند.

برای اطلاع از قیمت دقیق آن بهتر است به صورت حضوری برای مشاوره به کلینیک مراجعه کنید.

روش‌های جایگزین ایمپلنت دندان جلو

روش‌های جایگزین ایمپلنت دندان جلو

بهترین روش برای جایگزین کردن دندان از بین رفته کاشت ایمپلنت است. با این حال روش های ارزان‌تر هم برای جایگزین کردن دندان جلو وجود دارد. توجه کنید که این روش‌ها ماندگاری کمتری دارند و ممکن است به دندان‌های کناری نیز آسیب بزنند.

پل‌های دندانی

نصب پل دندانی زمانی توصیه می‌شود که بیمار یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد. پل دندانی، توسط روکش‌های دندان در دو طرف دندان از دست رفته پشتیبانی می‌شود. پل‌های دندانی، کاملاً در دهان شما محکم می‌شوند و بیرون نمی‌افتند و شل نمی‌شوند و به شما این امکان را می‌دهند تا به راحتی صحبت کنید و غذا بخورید.

پل‌های دندانی، طبیعی به نظر می‌رسند و به راحتی می‌توان آن‌ها را تمیز و نگهداری کرد. همچنین روکش‌های دندانی نصب شده بر روی دندان‌های کناری آن، از آسیب دیدگی پل‌ها و خارج شدن آنها از موقعیت خود جلوگیری می‌کنند. البته، برای حمایت از پل دندانی، باید دندان‌های مجاور قوی و سالمی داشته باشید.

 

دندان مصنوعی

دندان مصنوعی، یک گزینه جایگزین برای دندان، با ظاهر طبیعی، راحت و قابل جابجایی است. بسته به تعداد دندان‌هایی که نیاز به جایگزینی دارند، می‌توانید دندان مصنوعی کامل و یا دندان مصنوعی تکه‌ای یکی را انتخاب کنید.

دندان مصنوعی تکه ای: دندان مصنوعی تکه ای، برای کسانی که می‌خواهند یک یا چند دندان از دست رفته را در فک بالا یا پایین جایگزین کنند، یک گزینه ایده آل است. آنها پایه‌هایی به رنگ لثه دارند و دندان‌های جایگزین، در روی این پایه نصب شده‌اند و به دندان‌های سالم تکیه‌گاه شما متصل می‌شوند. گاهی اوقات، ممکن است برای اطمینان از مناسب بودن دندان‌های مصنوعی، به نصب روکش بر روی دندان‌های تکیه گاه خود نیاز داشته باشید.

دندان مصنوعی کامل : دندان مصنوعی کامل، زمانی توصیه می‌شود که بیمار تمام دندان‌های خود را از دست داده‌ باشد، یا به دلیل پوسیدگی، عفونت، درد یا سایر مشکلات دندانی، دندان‌های موجود باید کشیده شوند. دندان مصنوعی کامل بالا، با ایجاد هماهنگی با برجستگی‌های استخوانی، کام (سقف دهان) و لثه‌ها در جای خود نگه داشته می‌شود، در حالی که دندان مصنوعی کامل پائینی، توسط ایمپلنت‌های دندانی (لنگر) در جای خود نگه داشته می‌شود.

 

 

کلام آخر

جراحی ایمپلنت دندان‌های جلویی، ساده و نسبتاً بدون درد است و راه حلی موثر برای از دست دادن دندان‌های جلویی است. ایمپلنت دندان جلویی، دقیقاً مانند دندان‌های واقعی به نظر می‌رسد زیرا به گونه‌ای طراحی شده است که مانند یک دندان واقعی در لثه قرار داده شود.

اگر دندان خود را از دست داده‌‌اید، برای حفظ سلامت و حمایت از دندان‌های مجاور، باید سریع به دنبال درمان دندانپزشکی باشید. اگر می‌خواهید بدانید که آیا کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندانی هستید یا خیر، در اسرع وقت با ما تماس بگیرید. ما اینجا هستیم که به شما کمک کنیم تا لبخند زیبای خود را بازیابی کنید.

 

سوالات متداول

عمل ایمپلنت دندان جلویی چقدر دردناک است؟

جراحی ایمپلنت دندان، همراه با ایجاد جراحاتی در فک و لثه انجام می‌شود. این روش باعث ایجاد درد نمی‌گردد، زیرا دهان شما بی حس می‌شود. با این حال، هنگامی که بی حسی برطرف شود، بیماران معمولاً احساس درد می‌کنند.

بسیاری از دندانپزشکان برای کاهش درد محل ایمپلنت، داروهایی را برای تسکین درد، تجویز می‌کنند. در موارد خاص بعد از جراحی، درد خفیفی وجود دارد که با داروهای مسکن بدون نسخه قابل کنترل است. به طور کلی، ایمپلنت تک دندان، نسبت به جراحی که در آن، چندین ایمپلنت کاشته می‌شود، درد کمتری دارد. بیماران معمولاً تا ۱۰ روز پس از جراحی، احساس درد، دارند. با این حال، درد بعد از ۱۰ روز شروع به کاهش می‌کند.

آیا ایمپلنت‌ها و روکش‌های دندان جلو، طبیعی به نظر می‌رسند؟

دندانپزشکی نصب ایمپلنت دندان را می‌توان به عنوان دندانپزشکی زیبایی نیز طبقه بندی کرد. ساخت ایمپلنت دندان جلویی، که هم کاربردی باشد و هم زیبایی داشته باشد، یک عمل مهم است که نیاز به توجه دقیق به جزئیات دارد. زمانی که ایمپلنت‌های دندانی، به درستی برنامه ریزی و اجرا شوند طبیعی به نظر می‌رسند و با دندان‌های طبیعی مشابهت دارند. رنگ، بافت، شفافیت آناتومی، درخشندگی و بافت همگی در تاج‌های دندانی نهایی ایمپلنت، اجرا خواهد شد.

آیا می‌توان با ایمپلنت دندان جلو، چیزی را گاز گرفت؟

ایمپلنت‌های دندانی به بیماران این امکان را می‌دهند که ۹۰ درصد از توانایی جویدن خود را حفظ کنند.

آیا یک ایمپلنت می‌تواند دو دندان جلویی را پشتیبانی کند؟

بسته به وضعیت لثه و استخوان فک فرد، گاهی اوقات می‌توان یک ایمپلنت را برای حمایت از دو دندان مجاور قرار داد. معمولاً از چندین ایمپلنت برای لنگر انداختن پل‌های ثابت یا قطعات قابل جداشدن، استفاده می‌شود.

آیا می‌توانید به جای دندان‌های جلویی از دست رفته، روکش نصب کنید؟

به طور خلاصه، روکش‌ها نمی‌توانند جایگزین دندان‌های از دست رفته شوند. دلیل این امر این است که، روکش دندانی باید بر روی یک دندان، چسبانده شود. ونیرها روکش‌های چینی نازکی هستند که به جلوی دندان‌ها چسبانده می‌شوند. روکش‌ها معمولا برای پوشاندن تغییر رنگ، لکه‌ها، ترک‌ها یا شکاف‌ها بر روی دندان‌ها چسبانده می‌شوند.

ایمپلنت دندان چه مدت طول می‌کشد

طول درمان می‌تواند بر اساس عوامل زیر متفاوت باشد:

 • محل ایمپلنت
 • الزامات زیبایی دندان‌ها
 • نوع بافت استخوان و لثه
 • نیا‌ز به پیوند استخوان
 • موقتی بودن احتمالی ایمپلنت‌ها
 • کیفیت سلامت بدنی و توانایی بهبودی بیمار

جایگزینی دندان، در صورت نداشتن اهداف زیبایی خاص، با وجود ساختار استخوانی خوب، می‌تواند در مدت کوتاهی از زمان کاشت ایمپلنت، تا تاج نهایی در عرض سه ماه کامل شود.

ارزان‌ترین راه برای جایگزینی دندان جلویی از دست رفته چیست؟

دندان مصنوعی تکه‌ای، معمولاً ارزان‌ترین راه موجود برای جایگزینی دندان است؛ پل‌های دندانی (و روکش‌های دندان مجاور مربوطه) قیمتی بین هزینه ایمپلنت دندان و قیمت دندان مصنوعی را دارند.

فهرست‌مطالب

مقالات مرتبط

تماس با ما