ایمپلنت کره‌ای | مزایا، معایب، ماندگاری و هزینه

ایمپلنت‌های کره‌ای در واقع نوعی ایمپلنت دندانی هستند که در کشور کره‌جنوبی تولید می‌شوند. ایمپلنت‌های کره دارای دقت، دوام و زیبایی بالایی بوده و به همین دلیل در جامعه جهانی بسیار معروف شده‌اند. این نوع ایمپنلت‌ها به منظور افزایش عملکرد و دوام طولانی مدت تولید شده‌اند و به همین دلیل برای بیماران به عنوان روشی قابل اعتماد شناخته شده و برای جایگزینی دندان از دست رفته مورد استفاده قرار می‌گیرند. ایمپلنت‌های کره از مواد زیست‌سازگار نظیر تیتانیوم ساخته شده‌اند. به همین دلیل همجوشی این نوع ایمپلنت‌ها با استخوان فک به راحتی انجام می‌گیرد.

مقاله زیر به بررسی انواع ایمپلنت‌های ساخت کره و همچنین مزایا و معایب آن‌ها پرداخته است.

بهترین برند‌های ایمپلنت کره‌ای

ایمپلنت سوان مدیکس (Sewon medix)

بهترین برند‌های ایمپلنت کره‌ای

شرکت سوان مدیکس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان ایمپلنت دندان در کره‌جنوبی است و از سال ۱۹۸۶ کار خود را شروع کرده است.

در حال حاضر این شرکت دارای طیف وسیعی از ایمپلنت است که به منظور درمان موارد مختلفی نظیر جایگزینی‌ دندان تکی، چند دندان و یا ترمیم قوس لثه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ایمپلنت‌ها به منظور جایگذاری سریع، تنظیم فضاهای باریک و ارتفاع استخوان فک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ایمپلنت سوان مدیکس از تیتانیوم و زیرکونیا ساخته شده است و طراحی آن به گونه‌ای است که قابلیت سازگاری با انواع استخوان فک را دارد.

ایمپلنت اوستم (Osstem)

ایمپلنت اوستم (Osstem)

شرکت ایمپلنت اوستم در سال ۱۹۹۷ در کشور کره‌جنوبی و توسط یک دندانپزشک تاسیس شد. این ایمپلنت‌ها به صورت مخروطی تولید شده‌اند که موجب می‌شود در طول جراحی به صورت پایدار باقی بمانند. این نوع طراحی موجب می‌شود که ایمپلنت بر روی استخوان پایدار شده و در نتیجه شانس همجوشی با استخوان را به گونه‌ای موفقیت آمیز افزایش ‌دهد.

ایمپلنت‌های اوستم توسط تکنولوژی پیشرفته Ossean وSLM  ساخته می‌شوند و این قضیه موجب می‌شود که درمان‌های پایه  و سطحی سریع‌تر انجام شده و سرعت و قدرت همجوشی افزایش یابد.

ایمپلنت اوستم دارای شیارهایی خاص است که این امکان را ایجاد می‌کند تا به صورت کارآمد و مطمئن در استخوان فک قرار گیرد. شیارهای پایه‌‌ای ایمپلنت این امکان را فراهم می‌کند و نیاز به روش‌های حفاری اضافی در طول کاشت ایمپلنت را کاهش می دهد.

جنس این ایمپلنت‌ها اغلب از آلیاژ تیتانیوم است که به صورتی با کیفیت تولید می‌شود. تیتانیوم به دلیل زیست سازگاری و استحکام بالا در ساخت ایمپلنت‌های دندانی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا علاوه بر سازگار بودن با استخوان و بافت اطراف، پایه‌ای محکم برای پروتز به حساب می‌آید.

ایمپلنت مگاژن (Megagen)

ایمپلنت مگاژن (Megagen)

این ایمپلنت نیز ساخت کره‌جنوبی است و در توسعه و ساخت ایمپلنت دندان و محصولات مرتبط با آن دارای تخصص بسیاری است. شرکت مگاژن در سال ۲۰۰۲ تاسیس شد و پس از مدتی تبدیل به یکی از بزرگترین سازندگان ایمپلنت دندان در جهان شد.

یکی از مهمترین لاین‌های ایمپلنت مگاژن، ایمپلنت دندان AnyRidge است. این محصول به دلیل طراحی شیار مانند امکان پایداری و همجوشی ایمپلنت با استخوان را به گونه‌ای سریع‌تر فراهم کرده و میزان خطر شکست ایمپلنت را کاهش می‌دهد. به طور کلی این روش میزان موفقیت درمان را در بیماران قابل پیش‌بینی‌تر کرده است.

ایمپلنت دیو (Dio)

ایمپلنت دیو (Dio)

دیو نیز شرکتی کره‌ای است که ساخت طیف وسیعی از ایمپلنت‌های دندانی و متعلقات آن را نظیر دیو ایمپلنت ((Dio Implant، دیوتک (DioTec) و دیووان (DioOne) بر عهده دارد. به طور کلی برند دیو به دلیل ارائه ایمپلنت‌های دارای کیفیت و دوام بالا بسیار شناخته شده است.

ایمپلنت دندان دیو همچون دیگر شرکت‌های ایمپلنت کره‌ای ذکر شده از موادی باکیفیت نظیر تیتانیوم ساخته شده است.

ایمپلنت دنتیوم (Dentium)

ایمپلنت دنتیوم (Dentium)

دنتیوم نیز شرکتی مخصوص ساخت ایمپلنت در کشور کره‌جنوبی است که در خصوص طراحی، توسعه و ساخت ایمپلنت دندان و همچنین محصولات مرتبط با آن دارای تخصص است. این شرکت در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد و از همان زمان به بزرگترین تولیدکننده ایمپلنت دندان در جهان بدل گشت.

دنتیوم دارای طیف گسترده‌ای از لاین‌های ایمپلنت دندانی بوده که به منظور ایجاد ثبات و افزایش شانس بهبود مشکلات مختلف دندانی طراحی شده است. این لاین‌ها شامل ایمپلنت مخروطی، مستقیم، مینی و قطر باریک است. علاوه بر آن این شرکت سیستم‌های ایمپلنتی راه به منظور جایگذاری فوری و ترمیم قوس طراحی کرده است.

ایمپلنت‌های دنتیوم از موادی باکیفیت نظیر تیتانیوم ساخته شده است و همچنین این ایمپلنت‌ها دارای طیف وسیعی از طراحی‌های نوآورانه نظیر سبک ایمپلنت دو شیاره هستند. این مدل ایمپلنت موجب پایداری بیشتر و بهبودی سریع‌تر ناحیه تحت درمان می‌شود. شرکت دنتیوم طیف گسترده‌ای از ابزارهای مصنوعی نظیر اباتمنت، پیچ مصنوعی و سایر لوازم جانبی را تولید می‌کند که به منظور ترمیم تخصصی ایمپلنت برای هر بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

می‌توان گفت که یکی از منحصربه‌فردترین لاین‌های ایمپلنت دندانی دنتیوم، سیستم ایمپلنت سوپر لاین (Super Line) است که به دلیل طراحی شیار پایه‌ای منحصربه‌فرد موجب پایداری اولیه شده و در نتیجه سرعت همجوشی استخوان را افزایش می‌دهد. این لاین ایمپلنت به منظور کاهش خطر شکست و همچنین درمانی موثر و دارای شانس بهبود بالاتر برای بیماران طراحی شده است.

ایمپلنت نئوبایوتک (Neobiotech)

ایمپلنت نئوبایوتک (Neobiotech)

این شرکت نیز به عنوان تولید کننده ایمپلنت شناخته شده است و در سال ۲۰۰۰ در کشور کره‌جنوبی تاسیس شد. شرکت نئوبایوتک بر این اعتقاد است که طراحی ایمپلنت باید بر اساس پروتکل جراحی ایمپلنت پیش از استفاده از سایر فناوری‌ها توسعه یابد. ایمپلنت دندان نئو بیوتک از موادی باکیفیت نظیر تیتانیوم ساخته شده است.

این شرکت در سال ۲۰۰۷، ایمپلنت جدیدی را به جهان معرفی کرد که به CMI (Sinus Quick) معروف است. این ایمپلنت به گونه‌ای طراحی شده است تا موجب بیشترین تثبیت اولیه در استخوان فک بالا یا فک پایین در زمان کاشت ایمپلنت ‌شود.

نئوبایوتک ایمپلنت را از بدنه ساده و مستقیم که نوعی طراحی ایمپلنت اولیه بود با استفاده ازfixation CMI و Anytime loading به بدنه مخروطی شکل تغییر داد.

این نوآوری موجب شد که نئوبایوتک دارای محصولاتی خاص و متمایز از محصولات شرکت‌های دیگر شود.

مزایای ایمپلنتهای دندان ساخت کره

مزایای ایمپلنت‌های دندان ساخت کره

ایمپلنت‌ دندان ساخت کشور کره‌ به خصوص ایمپلنت شرکت‌های اوستم، مگاژن، دنتیوم و نئوبایوتک در سال‌های اخیر به علت کیفیت بالا، طراحی جالب و قیمت‌های مناسب دارای محبوبیتی بسیار شده‌اند. از جمله مزایای ایمپلنت‌های کره‌ای عبارت است از:

  • مواد دارای با کیفیت بالا: ایمپلنت‌های کره‌ای از موادی باکیفیت نظیر تیتانیوم ساخته شده اند. تیتانیوم فلزی سازگار با بدن بوده و سال‌های بسیاری است که در موارد پزشکی و دندانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایمپلنت شرکت‌های ذکر شده به دلیل استفاده از مواد با کیفیت و دوام بالا دارای محبوبیت زیادی هستند.
  • طراحی نوآورانه: به طور کلی ایمپلنت‌های ساخت کره‌ معمولا به صورت نوآورانه‌ طراحی شده‌اند، طراحی دوشیار‌ی پایه‌ی دندان، وضعیت هندسی شیارها و همچنین سطوح سندبلاست و اسید اچ‌شده در نهایت باعث افزایش همجوشی ایمپلنت با استخوان می‌شود. در نتیجه طراحی‌های ذکر شده  می‌توانند میزان پایداری اولیه ایمپلنت را افزایش داده و احتمال شکست ایمپلنت را کاهش دهند. در نتیجه بهبودی نیز سریع‌تر انجام خواهد شد.
  • قیمت رقابتی: ایمپلنت‌های کره‌ای معمولا به دلیل رقابت بیشتر دارای قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر محصولات مشابه در کشورهای دیگر هستند.  در نتیجه برای بیمارانی که به دنبال روش درمانی با قیمت مناسب هستند، بیشتر استفاده می‌شوند.
  • خط تولید جامع: ایمپلنت‌های کره‌ای شرکت‌هایی نظیر  اوستم، مگاژن، دنتیوم و نئوبایوتک دارای بخش وسیعی از قطعات و محصولات ایمپلنت نظیر اجزای پروتز و سایر لوازم جانبی هستند. در نتیجه توانایی رفع نیازهای شخصی هر فرد بیمار را خواهند داشت.
  • شناخت جهانی: ایمپلنت‌های دندان کره توسط متخصصان دندانپزشک در سراسر جهان شناخته شده و مورد تایید است و این قضیه گواهی بر کیفیت، نوآوری و قابل اطمینان بودن آنها است.

در کل شرکت‌های ایمپلنت کره می‌توانند طیف وسیعی از مزایا را به مردم ارائه دهند و این قضیه آنها را به ابزاری محبوب برای درمان تبدیل کرده است. با این وجود، این نکته را بدانید که میزان موفقیت درمان توسط ایمپلنت دندان وابسته به عواملی مختلف نظیر مهارت،  تجربه و میزان تخصص دندانپزشک نیز هست. همچنین سلامت و وضعیت مناسب استخوان فک و بافت‌های دهان نیز تاثیر زیادی بر میزان روند بهبودی خواهد داشت.

معایب ایمپلنتهای کره

به طور کلی ایمپلنت دندان ساخت کره دارای مزایای زیادی است اما شما باید بعضی از معایب آن‌ها را نیز در نظر بگیرید:

  • به طور محدود در دسترس‌اند: با وجود اینکه ایمپلنت‌های دندان کره بسیار در جهان محبوب شده‌اند، اما ممکن است که در همه مناطق یا کشورها قابل دسترس نباشند. این قضیه می‌تواند میزان دسترسی بیمارانی را که تمایل به استفاده از این ایمپلنت‌ها را دارند، کاهش دهد.
  • گارانتی محدود: معمولا ایمپلنت‌های کره‌ای دارای گارانتی محدودی نسبت به ایمپلنت کشور‌های دیگر هستند و این قضیه ممکن است برای بیمارانی که نیازمند درمان طولانی مدت و آرامش خاطر هستند، زیاد مناسب نباشد. سعی کنید که در خصوص مزایا و معایب ایمپلنت شرکت‌های مختلف با دندانپزشک خود صحبت کنید تا بتوانید مناسب‌ترین روش درمانی را برای خود انتخاب کنید.

ماندگاری ایمپلنت کره‌ای

ماندگاری ایمپلنت‌های کره‌ای، همانند سایر ایمپلنت‌ها، بستگی به عوامل متعددی دارد که ممکن است شامل موارد زیر باشد اما به طور کلی میانگین ماندگاری ایمپلنت‌های کره‌ای بین 10 تا 25 سال گزارش شده است.

  1. کیفیت و طراحی ایمپلنت: ایمپلنت‌های کره‌ای معمولاً با استفاده از مواد با کیفیت بالا و طراحی‌های پیشرفته تولید می‌شوند. این عوامل می‌توانند به ماندگاری بالا ایمپلنت کمک کنند.
  2. رعایت مراقبت‌های لازم بعد از کاشت ایمپلنت: برای حفظ ماندگاری ایمپلنت، بیماران باید دستورات پزشکی مربوط به مراقبت و بهداشت دندان‌ها و لثه‌ها پس از کاشت ایمپلنت را رعایت کنند. این مراقبت‌ها شامل حفظ بهداشت دهان و دندان و مراجعه‌ی منظم به دندانپزشک میباشد.
  3. مهارت و سابقه‌ی دندانپزشک: مهارت و تجربه‌ی دندانپزشکان در کاشت ایمپلنت از دیگر عوامل موثر بر موفقیت کاشت ایمپلنت می‌باشند.

هزینه ایمپلنت کره

قیمت ایمپلنت ساخت کشور کره در ایران با توجه به عواملی نظیر نوع ایمپلنت و محل مورد نظیر برای تعبیه، تجربه دندانپزشک و میزان پیچیدگی درمان متفاوت است.

  در کل قیمت ایمپلنت‌های کره‌ای نسبت به محصولات ایمپلنت کشور‌های دیگر مناسب‌تر هستند و در نتیجه استفاده از این محصولات گزینه‌ای مناسب برای اغلب بیمارانی است که به دنبال درمان ایمپلنت با قیمت مناسب هستند. به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابت و مشخصی برای ایمپلنت‌های کره‌ای در نظر گرفت.

سوالات متداول

آیا ایمپلنت دندان کره کیفیت بالایی دارد؟

بله، این ایمپلنت‌ها به علت کیفیت بالا و قابل اطمینان بودن بسیار شناخته شده‌اند. شرکت‌های سازنده ایمپلنت دندان در کشور کره از تکنولوژی پیشرفته و مواد دارای کیفیت بالا به منظور تولید ایمپلنت‌های خود استفاده می‌کنند . در نتیجه محصولات آن‌ها توسط دندانپزشکان و جراحان دندان مورد تایید قرار گرفته است.

بهترین برند ایمپلنت کره‌ای کدام است؟

ایمپلنت کره‌ای دنتیوم و ایمپلنت کره‌ای مگاژن از بهترین برند‌های کره‌ای هستند.

درصد موفقیت ایمپلنت دندان کره‌ای چقدر است؟

به طور کلی میزان موفقیت آمیز بودن درمان ایمپلنت در هر بیمار متفاوت بوده و همچنین ممکن است به نوع ایمپلنت مورد استفاده نیز مرتبط باشد. با این وجود، ایمپلنت‌های کره‌ای به دلیل کیفیت بالا شناخته شده هستند و معمولا ممکن است ۱۰ سال یا بیشتر نیز دوام بیاورند.

چگونه بفهمم ایمپلنت‌هایم به درستی بهبود می یابند؟

۲ هفته پس از کاشت ایمپلنت، ناحیه مورد نظر باید تقریباً به صورت طبیعی در آمده باشد. البته لثه نزدیک به کاشت ایمپلنت ممکن است کمی حساس‌تر شود، اما نباید در منطقه درمان شده دارای درد زیاد باشید. شما باید بتوانید به صورت عادی غذا خورده و مسواک بزنید.

آیا ایمپلنت دندان ساخت کره ایمن است؟

بله، ایمپلنت‌های کره‌ای برای اغلب بیماران بدون عوارض است. با این وجود، همچون روش‌های جراحی دیگر، ممکن است با عوارضی در هنگام کاشت ایمپلنت دندان نظیر عفونت، خون‌ریزی و شکست ایمپلنت مواجه شوید.

آیا می‌توان از ایمپلنت دندان کره‌ای به منظور بازسازی کامل دهان استفاده کرد؟

بله، ایمپلنت‌های کره‌ای را می‌توان به منظور بازسازی کل دهان مورد استفاده قرار داد که این قضیه شامل جایگزینی تمام دندانهای فک بالا و پایین می‌شود.

فهرست‌مطالب

مقالات مرتبط

تماس با ما