متخصص لمینت در ساوه

لمینت دندان روشی بسیار محبوب برای دستیابی به لبخندی دلخواه است. در واقع با چسباندن لمینت ها به سطح دندان، تغییر رنگ های ایجاد شده و یا آسیب‌های سطحی دندان پنهان شده و در نتیجه شما می توانید لبخندی بی نقص داشته باشید. برای به دست آوردن نتایج دلخواه و طبیعی، نیاز به تخصص یک دندانپزشک مجرب دارید. در این مقاله با شرایط و نقش های یک متخصص لمینت مناسب آشنا شده و همچنین نحوه انتخاب یکی از این متخصصان در شهر ساوه نیز برای شما توضیح داده خواهد شد. باید بدانید هر زمان که می خواهید دندان های خود را با  استفاده  از روش لمینت در این شهر درمان کنید، باید به دندانپزشکی مجرب و ماهر مراجعه کنید؛ که با درمان ها و مدیریت عوارض آشنایی کامل داشته باشد و همچنین خطرات، عوارض جانبی و همچنین زمان بهبودی درمان را کاهش دهد.

لمینت چیست؟


 

لمینت چیست

لمینت یک لایه بسیار نازک از کامپوزیت پرسلن و یا پلیمری است که موجب بازسازی ظاهری دندان های شما به صورت طبیعی می شود. روکش ها به صورت سفارشی و  همچنین متناسب با دندان های هر فرد ساخته می شوند تا نتیجه بی عیب و نقص و طبیعی حاصل شود. درنهایت یک دندانپزشک با تجربه، لمینت ها را به دندان فعلی شما می چسباند. لمینت ها می توانند عیوبی مانند شکاف ها، لکه ها، ترک ها یا دندان های بدشکل را بپوشانند و ظاهر آن را اصلاح کنند. آنها همچنین به تقویت دندان های شکننده نیز کمک می کنند.

لمینت ها را می توان از مواد کامپوزیت رزین نیز ساخت، اما پرسلن (چینی) مقاوم ترین ماده در برابر لکه است. چینی می تواند ظاهر مینای دندان شما را طبیعی‌تر جلوه دهد. برای انتخاب بهترین نوع لمینت، یکی از اعضای تیم دندانپزشکی شرایط شما را بررسی کرده و به شما کمک می کند تا با توجه به موقعیت منحصر به فرد خود نوع مناسب را انتخاب کنید.

چرا باید از لمینت استفاده کنیم؟


استفاده از لمینت

لمینت روشی طبیعی برای اصلاح دندان های کج، ترک خورده یا بد شکل هستند. آنها می توانند مزایای زیر را نیز ارائه می دهند:

  • مقاوم بودن در برابر لکه.
  • افزایش تحمل لثه.
  • قابلیت روشن کردن دندان‌های تیره‌تر، بنابراین دندان های شما سفیدتر به نظر می‌رسند.
  • بدون انجام عمل های جراحی دندانپزشکی می توانید عالی به نظر برسید.
  • تقویت دندان.
  • ارزان تر از برخی روش های دندانپزشکی دیگر مانند روکش.

چه نوع دندانپزشکی می تواند لمینت انجام دهد؟


 

دندانپزشک لمینت

بسیاری از متخصصان دندانپزشکی، از جمله دندانپزشکان عمومی، دندانپزشکان زیبایی و برخی از متخصصان ارتودنسی، می توانند روش لمینت را انجام دهند؛ اما معمولاً اندودانتیکس ها، پریودنتیست ها و جراحان دهان اینکار را انجام نمی دهند. در توضیحات زیر، راهنمایی هایی در مورد کارهایی که دندانپزشکان می توانند به طور مؤثر و ایمن برای لمینت انجام دهند، ارائه شده است. این توضیحات همچنین می تواند برای انتخاب متخصص حرفه ای و متناسب با نیاز شما نیز استفاده شود.

دندانپزشکان عمومی

دندانپزشکان عمومی اغلب به بیماران کمک می کنند تا سلامت دهان را حفظ کرده و ظاهر خود را بهبود بخشند. از آنجایی که لمینت ها موجب سلامت و زیبایی دهان می شوند؛ در نتیجه این کار در حوزه دندانپزشکان عمومی بوده و اغلب آنها می توانند این درمان را ارائه دهند. یک دندانپزشک عمومی ممکن است  از لمینت دندان برای درمان مشکلاتی از قبیل مینای فرسوده، ترک‌های دندان و یا به دلایل مربوط به زیبایی دندان مانند برطرف کردن لکه‌هایی که دیگر نمی‌توان با استفاده از مواد  سفید کننده، آنها را از بین برد و یا پوشاندن دندان های بدشکل یا کج، استفاده کند.

آنها همچنین ممکن است در کنار درمان لمینت، درمان های دیگری مانند درمان بیماری پریودنتال و پرکردن حفره های دندانی را نیز پیشنهاد دهد. توصیه می شود که برای لمینت ها به دندانپزشک عمومی مراجعه کنید، زیرا آنها به شدت روی زیبایی و بهداشت دهان و دندان تسلط دارند.

دندانپزشکان زیبایی

هدف اصلی دندانپزشکان زیبایی، بهبود لبخند بیمار است. البته آنها می توانند برخی از مسائل مربوط به سلامت دهان را نیز تشخیص داده و درمان کنند، اما ممکن است درمان هایی که ارتباط مستقیمی با زیبایی دندان نداشته باشد را  ارائه ندهند. با این وجود، تقریباً تمامی متخصصان دندانپزشکی که به عنوان دندانپزشک زیبایی فعالیت می کنند، می توانند درمان لمینت دندان را ارائه دهند. آنها در مورد هر مرحله از فرآیند لمینت آموزش دیده اند، با تجربه هستند و می‌توانند به بیماران کمک کنند.

متخصصین ارتودنسی

ارتودنتیست ها به ندرت درمان لمینت را انجام می دهند. آنها در درجه اول بر روی بهبود، هم ترازی دندان ها و فک متمرکز هستند. لمینت ها  در برخی اوقات می‌توانند ناهماهنگی های خفیف دندان ها را بهبود بخشند، اما به هیچ وجه تراز فک را اصلاح نمی کنند. به احتمال زیاد ارتودنتیست ها بریس های شفاف (تراز شفاف) را توصیه کرده و ارائه می دهند. با این حال، برخی از متخصصان ارتودنسی ممکن است درمان لمینت را ارائه داده و در خصوص مراحل انجام آن تجربه داشته باشند.

بهتر است چه کسی را برای درمان لمینت  انتخاب کنید؟


 

درمان لمینت

نوع دندانپزشکی که انتخاب می کنید بستگی به ترجیح و نیاز شخصی شما دارد. اگر در خصوص سلامت دهان خود دارای شک و نگرانی‌ هستید، دندانپزشک عمومی احتمالاً بهترین گزینه برای انتخاب شما است. اما اگر نگرانی شما صرفاً مربوط به زیبایی دندان است، دندانپزشک زیبایی ممکن است گزینه بهتری باشد. برای مشکلات ترازفک، لمینت و … مراجعه به متخصص ارتودنسی ممکن است مناسب ترین راه حل باشد.

نحوه انتخاب متخصص لمینت


ممکن است که با وجود تلاش زیاد،  انتخاب متخصص لمینت مناسب در یک مکان جدید مشکل باشد. خوشبختانه روش های بهتری از انتخاب چشم بسته و تصادفی و یا گشتن اسم از روی دفترچه تلفن وجود دارد. برای اینکه بدانید به منظور پیدا کردن متخصص لمینت خبره  باید به دنبال چه چیزی باشید، ادامه مطلب را بخوانید.

بیمه آن را بررسی کنید

یکی از اولین کارهایی که باید در هنگام مراجعه به یک متخصص لمینت انجام دهید این است که بپرسید کدام طرح های بیمه را از شما می پذیرند. هزینه های دندانپزشکی می تواند بالا باشد، به خصوص اگر نیازمند انجام روش هایی مانند کانال ریشه دندان و یا پر کردن آن باشید.

به دنبال زمان انتظار کوتاه باشید

هیچ کس دوست ندارد قبل از ویزیت دندانپزشکی، برای مدت طولانی در اتاق انتظار بنشیند. همه به طور روزانه کارهایی دارند که باید انجام دهند، در نتیجه اگر هر شش ماه یک بار نیاز به ویزیت داشته باشید و هر ویزیت چهار ساعت طول بکشد، احتمال اینکه به دفعات مورد نیاز به دندان پزشک مراجعه کنید کمتر خواهد بود. اگر در مورد انتخاب متخصص لمینت اضطراب دارید، مسلماً این زمان انتظار نیز می تواند آن را بدتر کند.

از دفتر متخصص لمینت بپرسید که به طور متوسط زمان انتظار چقدر است. همچنین می توانید نظرات مردم را به صورت آنلاین بررسی کنید تا ببینید آیا بیماران فعلی مطب در مورد آن صحبت کرده اند یا خیر. اگر متوجه شدید زمان انتظار یک ساعت یا بیشتر طول می کشد، بهتر است متخصص لمینت دیگری پیدا کنید.

درباره خدمات مختلف ارائه شده بپرسید

ممکن است که دهان و دندان شما، برای بهبود و سلامت کامل نیازمند روش های مختلفی باشد. به عنوان مثال ممکن است که  شما و یا اعضای خانواده تان نیازمند کشیدن دندان عقل، کاشت روکش، ایمپلنت یا انجام کارهای ارتودنسی باشید. شما نمی توانید میلیون ها بار وقت و پول خود را  صرف هزینه مطب و دندانپزشکی های مختلف کنید.

در عوض، به دنبال دندانپزشکی باشید که خدمات مختلفی را ارائه دهد. متخصصان لمینت ممکن است خدمات زیبایی، خدمات خانوادگی، خدمات ترمیمی و مراقبت های اضطراری دندان را ارائه دهند. اگر یک متخصص لمینت همه این گزینه ها را ارائه دهد، انتخاب خوبی برای شما است.

بپرسید که چه کسانی را ویزیت می کنند

برخی از دندانپزشکان ممکن است در حوزه سالمندان و یا کودکان تخصص داشته باشند. همچنین برخی دیگر نیز در حوزه بزرگسالان یا بر روی زیبایی دندان تمرکز  دارند. اگر نیاز به دندانپزشک خانوادگی دارید، باید در مورد حوزه تخصص وی مطمئن شوید تا همه بتوانند به همان متخصص مراجعه کنند.

می توانید بپرسید که آیا متخصص مورد نظر محدودیت هایی برای مراجعه بیماران دارد یا خیر. اگر بچه‌های کوچک را ویزیت نمی کنند و شما بچه‌های خردسال دارید، بهتر است که دندانپزشکی پیدا کنید تا بتواند همه اعضای خانواده شما را پوشش دهد. مسلماً شما نمی توانید تا پانزده سال آینده اعضای خانواده را بین مطب های مختلف دندانپزشکی بچرخانید و جابه جا کنید.

اتاق انتظار راحت پیدا کنید

ممکن است  این گزینه برای شما عجیب به نظر برسد، اما اگر می خواهید یک مطب متخصص لمینت مناسب  پیدا کنید بهتر است که  اتاق انتظار راحت را نیز در نظر بگیرید. شما قرار است که در سال، چند ساعت از وقت خود را آنجا بگذرانید، نشستن در اتاق انتظار سرد و یا گوش دادن  اجباری به برنامه های تلویزیونی نفرت انگیز بسیار طاقت فرسا است. همچنین مسلماً شما نمی خواهید در مطب با بچه های خسته که کاری برای انجام دادن ندارند سروکله بزنید.

قبل از گرفتن وقت ملاقات، از مطب دندانپزشکی دیدن کنید، از آنها سؤالاتی بپرسید و تا زمانی که آنجا هستید، اتاق انتظار را بررسی کنید. مطمئن شوید که دمای هوا مناسب است، مکان‌های راحت برای نشستن و اسباب‌بازی‌هایی برای بچه‌ها وجود دارد. اگر اتاق انتظار دارای صندلی های سخت و یا شماره های قدیمی مجلات است، بهتر است که به جای دیگری بروید.

مدارک متخصص لمینت را در نظر بگیرید

متخصص لمینتی که می‌خواهد روی دهان و دندان شما کار کند، باید واجد شرایط باشد. سلامت دهان و دندان به اندازه سلامت بقیه بدن حیاتی است. مسلماً شما نمی خواهید سلامت دندان خود را به وسیله کسی که مدرکش را از یک وب سایت گرفته است به خطر بیندازید همچنین کسی که پس از اتمام دانشگاه به دنبال کارآموزی تجربی نرفته است مسلماً واجد شرایط نخواهد بود. هنگامی که به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنید، در مورد صلاحیت وی بپرسید. شما می خواهید مطمئن شوید که آنها ادامه تحصیل را در اولویت قرار داده اند یا خیر. میزان دانش پزشکی تقریباً هر 73 روز دوبرابر می شود، بنابراین آنها باید در مورد آخرین مطالب پزشکی آگاهی داشته و به روز باشند.

بررسی های دیگر

ممکن است همه چیز از بیرون عالی به نظر برسد، اما شما باید داستان واقعی را از بیماران فعلی بشنوید. نظرات مردم را در مورد متخصص لمینت مورد نظر بررسی کنید. به انتقادهایی که در نظرات تکرار می شوند توجه ویژه ای داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که بیماران ناراضی بیشتر از بیماران خوشحال نظر می دهند، بنابراین در هنگام خواندن مطالب این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است کمی پیازداغش زیاد شده باشد. در صورتی که تنها یک نظر، متخصص لمینت را افتضاح خطاب کرده و تشخیص وی را اشتباه قلمداد کرده است و در عوض نظرات دیگر می گویند که او یک متخصص فوق العاده است، احتمالاً  دندانپزشک باید خوب باشد. اما اگر دیدید مجموعه ای از نظرات می‌گویند کار دندانپزشک بی کیفیت است، احتمالاً باید به جای دیگری بروید.

انواع لمینت های مورد استفاده


 

انواع لمینت

لمینت ها انواع مختلفی دارند:

لومینیرز

لومینیرز جزو قوی ترین و نازک ترین لمینت های دندان است. استفاده از لومینیرز بدون درد بوده و نیازی به سنگ زنی ندارد. با توجه به نیاز بیمار، این روش ممکن است نیازمند حداقل کار برای آماده سازی دندان باشد.

کامپوزیت

کامپوزیت روشی ارزان بوده و کمترین درجه تخریب دندان برای بهبود لبخند را داراست. طول عمر کامپوزیت حدود 5 تا 10 سال است. از کامپوزیت ها می توان برای پوشش دندان های جلویی استفاده کرد؛ اما این روش بیشتر از لمینت چینی لکه دار شده و نیاز به ترمیم دارد.

پالاتال

این نوع لمینت با انواع دیگر متفاوت است، زیرا به جای سطح جلویی، پشت دندان ها را پوشش می دهد. آنها معمولاً از طلا ساخته می شوند، اگرچه ممکن است از مواد چینی یا کامپوزیت نیز ساخته شوند.

چینی(پارسیل)

این محصول از جنس سرامیک با ماندگاری و کیفیت بالا است که معمولاً با رنگ دندان های اطراف مطابقت دارد و ظاهری طبیعی برای شما به ارمغان می آورد.

لمینت های موقتی

این نوع لمینت ها از نوع پلاستیک انعطاف پذیر بوده و یا از مواد رزین ساخته شده اند. معمولاً این لمینت ها به صورت موقتی و قبل از قرار دادن روکش های چینی استفاده می شوند و در صورت نیاز می توانید به راحتی آنها را جدا کنید.

روش لمینت دندان


 

روش لمینت دندان

به طور کلی، انجام عمل لمینت دندان به دو جلسه ویزیت نیاز دارد. این فرآیند شامل:

  1. مقدماتی: دندانپزشک از شما رادیوگرافی می گیرد و سلامت دندان ها را بررسی می کند.
  2. آماده سازی: حدود نیم میلی متر از مینای دندان شما توسط دندانپزشک کوتاه می شود و یک قالب از دندان های شما تهیه شده و برای ساخت لمینت به آزمایشگاه ارسال می شود. این پروسه ممکن است حدود دو هفته طول بکشد.
  3. قرار گیری: بعد از اینکه آزمایشگاه لمینت ساخته شده را برای دندانپزشک شما فرستاد، ابتدا وی دندان های شما را تمیز کرده و سپس روکش ها را روی آنها قرار می دهد.
  4. نگهداری: پس از عمل، در ویزیت بعدی دندانپزشک شما، لمینت و دندان ها را بررسی می کند تا متوجه شود آیا لمینت ها به درستی روی دندان قرار گرفته اند یا خیر.

در ساوه و در کلینیک دندانپزشکی لبخند، از بهترین و به روزترین امکانات و تجهیزات دندانپزشکی، جهت بهبود کیفیت درمان استفاده می گردد. دندانپزشکان این درمانگاه، با استفاده از مواد دندانپزشکی درجه یک، کارآمدترین و با دوام ترین درمان را، در حوزه دندان و لثه به مراجعه کنندگان خود ارائه داده اند. در این مرکز درمانی، سه گروه خدمات انجام می گیرد که عبارتند از: خدمات زیبایی دندان (که شامل لمینت دندانی، کامپوزیت ونیر، روکش های سرامیکی، بلیچینگ و اصلاح طرح لبخند می شود)، خدمات ترمیمی و درمانی (که شامل کاشت ایمپلنت، جراحی لثه، جراحی فک و دهان، درمان ریشه و پرکردن و خدمات عمومی دندان می‌شود) و دندانپزشکی کودکان (که شامل انواع ارتودنسی، مرتب سازی فواصل دندان، ایمپلنت کودکان، جلوگیری از پوسیدگی و خدمات عمومی دندان کودکان می‌شود).

فهرست‌مطالب

مقالات مرتبط

تماس با ما