لمینت متحرک چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

از آن‌جایی که لمینت‌های متحرک در صنعت آرایشی بهداشتی دندان‌ها به محبوبیت رسیده‌اند، افرادی که دوست دارند لبخند زیبا و طبیعی داشته باشند به لمینت متحرک علاقه نشان می‌دهند. اما از آن‌جایی که داشتن یک لبخند دائمی هزاران دلار هزینه دارد و خیلی‌ها نمی‌توانند چنین لبخندی داشته باشند، ما این‌جا هستیم تا فرآیند لمینت‌های درخشان که لبخند همه را زیباتر می‌کند و ساده و مقرون‌به‌صرفه هم هستند را توضیح دهیم. اصلا وظیفه ما این است که همه بتوانند تا حد ممکن بدون سرمایه هنگفت و بدون جراحی دهانی مستمر لبخند درخشانی داشته باشند.

لمینت متحرک چگونه کار می کند؟


لمینت متحرک چگونه کار می کند؟

همانطور که گفتیم، ما این‌جا هستیم تا فرآیند زیبایی دندان‌تان را تا حد ممکن ساده و راحت کنیم. به محض اینکه لبخندی که می‌خواهید و مکان انجام لمینت تان را به صورت آنلاین انتخاب کردید، 2 ظرف ایمپرشن و 6 ظرف بتونه نرم دندان برای شما پست می‌شود. این بتونه‌ها به راحتی روی دندانتان قرار می‌گیرند و از ظرف ایمپرشن لمینت‌های متحرک هم می‌توانید به راحتی استفاده کنید. برای اینکه ببینید تمام مراحل به خوبی پیش می‌رود، راهنمای کامل را در داخل جعبه ایمپرشن شما قرار دادیم تا مطالعه کنید یا اگر هم تمایل دارید می‌توانید ویدیوی آنلاین نحوه استفاده از آن را تماشا کنید. وقتی که ایمپرشن دندان‌تان را گذاشتید و چند عکس گرفتید، آن‌ها را با بسته از پیش پرداخت‌شده به آزمایشگاه‌مان بفرستید. این‌جاست که کار طراحان لمینت ما شروع می‌شود و برای یک لمینت متحرک شخصی‌سازی‌شده از عکس‌های دندان و ایمپرپشن دندان‌تان استفاده می‌کنند.

لمینت متحرک و لمینت دائمی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟


لمینت متحرک و لمینت دائمی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

لمینت موقتی دندان مزیت‌های زیادی دارد. بسیاری از بیماران به ما می‌گویند بدون مواردی که در ادامه اشاره می‌کنیم، بسیار خوشحال هستند که می‌توانند یک لبخند بی‌نظیر و زیبا داشته باشند.

 • نرفتن به دندانپزشکی
 • نداشتن جراحی‌های پرهزینه
 • نداشتن درد و ناراحتی
 • خلاص شدن از سوزن‌های ترسناک

در ادامه به مزیت‌ها و ویژگی‌های دیگری اشاره می‌کنیم که هنگام گذاشتن لمینت متحرک زیبا و درخشان و پرزرق و برق با آن مواجه می‌شوید.

 • دوام بالا
 • راحتی برداشتن لمینت‌های متحرک در هر زمان
 • استفاده در هر مکان و زمان

اگر زمانی که به آیینه نگاه می‌کنید، از لبخندتان راضی نیستید و تصور می‌کنید که این لبخند، لبخندی نیست که بخواهید به دنیا نشان دهید، لمینت‌های درخشان می‌توانند به شما کمک کنند تا هر زمان که خواستید لبخند درخشان و پرزرق و برق‌تان را نشان دهید. اصلا چرا لبخندی که همیشه از آن لذت می‌برید را نباید همین الان داشته باشید؟ اگر دوست دارید لبخند درخشان و بااعتمادبه‌نفسی داشته باشید، حتی یک روز هم نباید فرصت را از دست دهید. همین الان لمینت‌های متحرک را بخرید و به زودی از مزیت‌های شگفت‌انگیز یک لبخند زیبا که متعلق به شماست لذت ببرید.

چرا باید به لمینت متحرک فکر کنید؟


لمینت‌های متحرک موقتی که از رزین دندان و به شکل لایه نازک از دندان‌‌هایتان ساخته می‌شوند، مقرون‌به‌صرفه هستند و هر زمان که خواستید می‌توانید آن‌ها را بردارید. لمینت‌های متحرک برای شمایی که به لبخند زیبا علاقه‌مند هستید بهترین گزینه است. جالبی‌اش این‌جاست که می‌توانید لمینت متحرک را از دندان‌هایتان بردارید و آن‌ها را به راحتی در خانه تمیز کنید. اصلا با این لمینت‌های متحرک حتی می‌توانید به راحتی غذاهای بخورید.

لمینت طرح لبخند در بین انواع مختلف لمینت‌ها با ظاهر طبیعی که قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای هم دارند، مشهور است. اصلا اگر دندان از دست رفته‌ای دارید و می‌خواهید روزهای راحت‌تری داشته باشید، این لمینت‌های متحرک می‌توانند گزینه مناسبی برای ترمیم آن دندان در نظر گرفته شوند. متخصصان ما برای مرتب کردن دندان‌های شما مناسب‌ترین لمینت طرح لبخند را انتخاب می‌کنند.

اصلا این آزمایشگاه توانایی حیرت‌انگیز و ماهرانه‌ای در حل مشکلات دندان‌هایتان دارد. اصلا شما با مواد دندان پزشکی باکیفیت ما هیچ‌وقت پشیمان نمی‌شوید. اصلا در اندازه‌گیری لمینت کلیپ آن مقاوم متبحر هستیم و دندانپزشک و لمینت‌های بدون دردی فراهم می‌کنیم تا لبخند زیبایی داشته باشید.

مزیت های دیگر لمینت های متحرک


در مقایسه با لمینت‌های دائمی که دندان‌های طبیعی شما را برای همیشه ترمیم می‌کنند و می‌پوشانند، لمینت‌های متحرک با راه حل موقتی که برای جلوگیری از تغییر رنگ، تغییر شکل یا دندان‌های ظریفی که ممکن است لبخندتان را خراب کنند ارائه می‌دهد راحت‌تر و ارزان‌تر هستند. یکی دیگر از مزیت‌های لمینت‌های متحرک این‌جاست به جای اینکه ماه‌ها یا سال‌ها کار پرهزینه‌ای روی دندان‌های‌تان انجام شود و با ویزیت‌های آزاردهنده‌ای روبه‌رو شوید، بدون اینکه پای‌تان را به مطب دندان پزشک بگذارید یا یک بعد از ظهر را روی یونیت دندان پزشکی درد بکشید، می‌توانید لبخند زیبا و جدیدی داشته باشید.

اصلا به خاطر همین است که برای صرفه‌جویی کمتر در زمان و وقت که در مقایسه با رویه‌های که می‌تواند روزها زمان‌تان را می‌گیرید، می‌توانید در خانه لمینت‌های متحرک‌تان را بسازید تا به لبخند شگفت‌انگیز و فوق‌العاده‌تان برسید. اگر هم از کسانی هستید که با لبخند زیبای‌شان اعتماد به‌نفس می‌گیرند، قبل از اینکه لبخندتان را بهتر کنید، نباید با کار پیچیده دندان پزشکی وارد مسیر اشتباهی شوید. اگر در آینده چیزهایی مانند بریس یا ریتینر دندان‌های‌تان گذاشته شود، احتمالا به این معنی است که دندان‌های‌تان قبل از اینکه کارش تمام شود، اوضاع وخیم جالب‌توجهی دارد.

از لمینت های موقت تا لمینت های متحرک


از لمینت های موقت تا لمینت های متحرک

برگردیم به اولین روزهای لمینت که یک دندانپزشک آن را در سال 1928 میلادی طراحی کرد تا لبخند بازیگرانی که دندان‌های درخشان کمی دارند زیباتر دیده شود. بیشتر لمینت‌ها در آن زمان موقتی بودند و دندان پزشک‌ها با انواع مختلف، اندازه و رنگ لمینت‌ها می‌توانستند آن‌ها را با دندان هر بیماری مطابقت دهند و دندان‌ها را با لمینت به روش متحرک مرتب کنند تا بیمار لبخند دلنشینی داشته باشد و زمانی که خواست آن را بردارد.

امروز هم مردم قبل از اینکه از لمینت‌های دائمی استفاده کنند، لمینت متحرک روی دندان‌هایشان می‌گذارند. اما گاهی اوقات نام لمینت موقت، خیلی‌ها را به اشتباه می‌اندازد. برای همین تا یادمان نرفته بهتر است بگوییم که لمینت‌های موقت روی دندان‌های شما قرار می‌گیرند و دندانپزشک می‌تواند به راحتی آن را بردارد. گاهی اوقات هم لمینت‌های موقت که به مریض داده می‌شود، قدرت زیبایی لمینت را در همان نگاه اول ارائه می‌دهد. اما آیا راهی برای داشتن لمینت‌های موقت زیبا بدون ماندگاری وجود دارد؟

کسانی که بدون هزینه‌های بالا و صرف کردن زمان برای کار دندانپزشکی می‌خواهند لبخند زیبایی داشته باشند، لمینت‌های متحرک که به لمینت‌های اسنپپ‌آن هم شناخته می‌شوند برای آن‌ها طراحی شده است. اصلا زمانی که لکه‌های ناخوشایند دندان‌هایتان را پشت لمینت متحرک پنهان می‌کنید، تازه به قدرت لبخند زیبا دست پیدا می‌کنید و بعد از غذا خوردن و پایان یک روز طولانی هم می‌توانید آن را بردارید و تمیز کنید.

لازم است بدانید که دو نوع لمینت متحرک اصلی داریم؛ لمینت از پیش ساخته‌شده و لمینت دست ساز که تنها یکی از آن‌ها برای داشتن بهترین لبخند شما مناسب است. لمینت‌های از پیش ساخته‌شده برای دندان‌های موجود و داشتن لبخند زیبایتان دست ساز نیستند و باید با ناراحتی یا مشکلات مختلف گازگرفتگی که ممکن است پیش بیاید زندگی کنید.

لمینت‌های دست ساز در آزمایشگاه از قالب ساخته می‌شوند که می‌توانید در خانه‌تان هم آن را بسازید. اصلا بدون اینکه لازم باشد به مطب دندانپزشکی بروید، تمام چیزهایی که برای شخصی‌سازی لمینت نیاز داشته باشید برایتان پست می‌شود که انجام دادن چند گام ساده و ارسال امرپشن به آزمایشگاه تمام کاری است که باید انجام دهید تا لمینت‌های متحرک‌تان ساخته شوند. این‌جاست که به جای مجموعه‌ای از دندان‌های عمومی، لمینت متحرکی خواهید داشت که بهترین نسخه از دندان‌های طبیعی‌تان را نشان می‌دهند و کمک می‌کنند تا لبخند زیباتر و جذاب‌تری داشته باشید.

هزینه لمینت متحرک چه قدر است؟


لمینت متحرک بدون هزینه اضافی و ویزیت دندانپزشک، کیفیت و ظاهر طبیعی در مقایسه با لمینت دائمی ارائه می‌دهند. اصلا برای لمینت دائمی احتمالا باید حداقل 3 بار به دکتر مراجعه کنید تا شما را ویزیت کند که در جلسه اول قالب دندان شما گرفته می‌شود. جلسه دوم دندان شما آماده می‌شود و در نهایت در جلسه سوم هم لمینت به طور دائمی روی دندان‌هایتان قرار می‌گیرد. حالا اگر به لمینت‌های بیشتری هم نیاز داشته باشید، باید چند مدت یکبار ویزیت شوید و برای هر دندان هزینه کنید.

اما با لمینت متحرک اصلا لازم نیست نگران هزینه‌های بالای ویزیت و سفر به مطب دندانپزشکی باشید. اصلا با یک هزینه کلی راحت و گزینه‌های پرداختی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، می‌توانید هزینه کمتری برای لمینت‌های متحرک بپردازید و مجموعه درجه یکی از لمینت‌های متحرک داشته باشید که ظاهر زیبایی به دندان‌هایتان می‌دهند و از طرفی هم هزینه زیادی از حساب بانکی‌تان خارج نمی‌شود. لمینت متحرک از لمینت دائمی بسیار بهتر است. این بهتر بودن را از آن‌جایی می‌گوییم که در لمینت دائمی برای هر دندان باید صدها دلار هزینه کنید و یا اگر لمینت (Porcelain) را انتخاب کنید، هزینه‌های آن تا هزاران دلار هم بیشتر می‌شود.

چگونه از لمینت متحرک خود مراقبت کنید؟


از آن‌جایی که می‌توانید لمینت متحرک‌تان را زمان غذا خوردن و خوابیدن بردارید، زمانی که به آن نیاز ندارید و می‌توانید کنار بگذارید، نگهداری از آن در وضعیت عالی کار ساده‌ای است. لازم ذکر است که می‌توانید موقع غذا خوردن و خوابیدن هم از لمینت متحرک استفاده کنید و اگر زمان بیرون رفتن به لمینت متحرک خود نیاز ندارید، لازم نیست آن را بردارید. اما برای اینکه طول عمر این لمینت‌ها بیشتر شود، باید خرده‌های غذاهای روی لمینت که ممکن است به لمینت یا دندان‌هایتان آسیب بزنند را تمیز کنید.

سوال های پرتکرار


لمینت متحرک چیست؟

در کنار راه‌حل‌های محبوب که برای مسائل مختلف دندان مانند شکستگی، رنگ پریدگی و دندان‌های ترک خورده وجود دارد، لمینت متحرک یکی از راه‌حل‌های ایده‌آلی محسوب می‌شود که می‌توانید با آن لبخند زیبا و بی‌نظیر داشته باشید. به لطف مزیت‌هایی که این لمینت‌ها دارند در این چند ساله به محبوبیت زیادی رسیدند و یکی از آن ویژگی‌ها هم در قیمت پایین جالب‌توجهی است که نسبت به لمینت دائمی دارد. هزینه ساخت لمینت‌های سنتی و قرار دادن آن‌ها می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد، اما لمینت متحرک مدت زمان کار و هزینه مواد استفاده‌شده کمی دارد و همین می‌شود بدون اینکه از هزینه زیاد ورشکسته شوید، دندان‌های زیبا و بی‌نظیری داشته باشید.

هر کدام از این لمینت ها به چه چیزهایی معروف هستند؟

 • لمینت اسنپ آن: این لمینت که یکی از لمینت‌های متحرک رایج محسوب می‌شود، به عنوان پوشش روی دندان قرار می‌گیرد. نام اسنپ آن را به خاطر این روی این لمینت گذاشتند که هنگام گذاشتن روی دندان صدا می‌دهد.
 • لمینت اسلیپ آن / کلیپ آن / کلیپ این: این نوع از لمینت به جای اینکه به دندان شما چسبیده شود، هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را روی دندان قرار دهید یا بردارید.
 • لمینت فوری: به خاطر اینکه این نوع از لمینت‌ها از روی قالب ساخته می‌شوند، زمان زیادی را برای ساخت صرف نمی‌کنند.
 • لمینت موقت: هر زمان که می‌خواهید این لمینت را می‌توانید بردارید.

با لمینت متحرک می توانیم غذا و نوشیدنی بخوریم؟

هم می‌توانید و هم نمی‌توانید. بعضی از مشتری‌ها تمایل ندارند هنگام غذا خوردن لمینت متحرک روی دندان‌های‌شان باشد. چون احساس می‌کنند این کار به مرور زمان روی تجربه استفاده از لمینت تاثیر می‌گذارد یا باعث می‌شود لمینت سریع‌تر از دندان جدا شود. این موارد به خصوص برای لمینت‌های ایده آل صدق می‌کند. اصلا وقتی که برای اولین بار با لمینت غذا می‌خورید، نسبت به زمانی که بدون لمینت غذا میل می‌کنید احساسی عجیبی خواهید داشت. با این حال، با لمینت می‌توانید غذا و نوشیدنی بخورید و حتی سیگار بکشید یا ببوسید. هرچند، از آن‌جایی که غذا خوردن و نوشیدنی می‌تواند عمر لمینت شما را کم کند، تا حد امکان بهتر است بدون لمینت غذا بخورید. پیشنهاد می‌کنیم با لمینت‌های آیده‌آب ارزان‌تر هم نوشیدنی خیلی داغ نخورید. البته لمینت الیت عملکرد بهتری در زمان خوردن و نوشیدن دارد. البته فراموش نکنید که بعد از غذا خوردن آن را به صورت منظم تمیز کنید.

چگونه از لمینت متحرک خود مراقبت کنیم؟

تمیز کردن هر روزه لمینت متحرک اولین گامی است که می‌توانید انجام دهید تا از رنگ پریدگی در امان باشد. معمولا هر کدام از لمینت‌های‌تان را که روی دندان‌تان قرار می‌دهد یا از دهان‌تان بیرون می‌آورید را باید بشویید. همین کار ساده روزمره خیال شما را از بابت تمیزگی و برق زدن لمینت متحرک راحت می‌کند. نکته مهم دیگری هم که باید به آن اشاره کنیم این‌جاست که بهتر است بعد از بیرون آوردن لمینت متحرک هر شب آن را با یک مسواک نرم تمیز کنید.

آیا با لمینت متحرک نوک زبانی صحبت می کنم؟

همین که لمینت متحرک را روی دندان‌تان می‌گذارید، احتمال دارد باعث این شود که نوک زبانی صحبت کنید. خوشبختانه، با گذشت زمان و تمرین کردن این مشکل به طور کامل برطرف می‌شود. در بیشتر مواقع هم می‌توانید اگر زیاد صحبت کنید، نوک زبانی صحبت کردن شما بعد از 72 ساعت و حتی زودتر از آن از بین می‌رود.

لمینت متحرک تغییر رنگ می دهد؟

تا زمانی که از لمینت دندان‌تا درست مراقبت کنید، تغییر رنگ نمی‌دهد و این مراقبت هم یعنی باید آن را بعد از هر روز با مسواک نرم، صابون و قرص‌های تمیزکننده مناسب تمیز کنید.

استفاده از لمینت متحرک درد دارد؟

در یک کلام نه. لمینت به راحتی روی دندان طبیعی‌تان قرار می‌گیرند و نباید هیچ درد یا آسیبی به شما برساند. البته زمانی که آن را روی دهان‌تان تنظیم می‌کنید می‌تواند حس عجیبی به شما بدهد، اما همین که زمان بگذرد احساس کاملا عادی پیدا می‌کنید. اگر هم می‌بینید که درد دارید دیگر نباید از آن استفاده کنید.

چه مدت می توانیم از لمینت استفاده کنیم؟

تا زمانی که در طول روز خواستید می‌توانید از لمینت استفاده کنید، اما پیشنهاد می‌کنیم هنگار خواب آن را بردارید تا در طول شب که خواب هستید، تمیز بماند و از طرفی هم دندان‌های شما بتوانند استراحت کنند.

برای لمینت متحرک باید به دندانپزشک مراجعه کنم؟

برای اینکه ایمپرپشن دندان‌های‌تان را دریافت کنید و فرآیند کاملا بدون دردتان را بگذارنید لازم نیست به دکتر دندان پزشک مراجعه کنید. البته اگر با جعبه ایمپرشن به مشکل برخوردید، آن‌وقت است که دندان پزشک‌تان می‌تواند به شما کمک کند. (Clip-on veneers are not invasive) دندان پزشک انواع لمینت دائمی را باید روی دندان تزریق کنند و احتمالا هم باید تغییرات کمی روی لثه انجام دهند تا مطمئن شود که لمینت دائمی کاملا روی دهان محکم مانده است. البته برای لمینت فوری مجبور نیستید این فرآیند را انجام دهید.

چه اتفاقی می افتد اگر ایمپرشن کار نکند؟

اگر از ایمپرشن خود مطمئن نیستید، بعد از اینکه ایمپرشن خودتان را ساختید، عکسی از آن بگیرید و برای ما ارسال کنید. از آن به بعد است که بحث می‌کنیم به بتونه بیشتری نیاز دارید یا نه که بیشتر اوقات محض احتیاط بتونه اضافی در کیف قرار می‌دهیم یا در صورت نیاز هم می‌توانیم بتونه ببشتری بفرستیم. اگر به تلاش ببشتری برای امرپشن نیاز دارید، ما برعکس سایر شرکت‌های ساخت لمینت هزینه و بار زیادی اعمال نمی‌کنیم. چون تا جای ممکن می‌خواهیم به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. باعث خوشحالی ماست که درباره ارائه ایمپرشن به مشتری‌های‌مان گفت‌وگو و برای راحت شدن خیال‌شان به آن‌ها کمک کنیم.

لمنیت از چه چیزی ساخته می شود؟

لمینت‌های ما از مواد درجه یک دندانپزشکی و از کارخانه‌های پیشروی فناوری دندانپزشکی ساخته می‌شوتد که با محیط پوست سازگار هستند. لمینت‌های ایده آل هم از ارکودور و لمینت‌های الیت هم از استیل رزین ساخته می‌شوند. برای اینکه خیال‌مان بابت امنیت و ایمنی مواد این لمینت‌ها راحت شود، موارد استفاده شده هر کدام از آن‌ها را به طور انحصاری آزمایش می‌کنند.

ایده آل و الیت چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

موادی که در لمینت الیت استفاده می‌شود ماندگارتر و بادوام‌تر است و حتی برای لبخند طبیعی بی‌نقص با جزئیات بیشتری همراه است.

چرا باید به لمینت متحرک فکر کنیم؟

بیشتر مردم بودجه کافی برای پروسه زیبایی ندارند. اصلا هزینه زیبایی‌های دائمی دندان به اندازه‌ای که انتظار دارید زیاد است و بسیاری از ما به خاطر دلایلی که داریم به راه‌حل‌ها و جایگزین‌های دیگری رویی می‌آوریم تا به نتیجه مشابه زیبایی‌های دائمی برسیم. لمینت متحرک هم یکی از آن راه‌حل‌های جایگزین است که بسیاری از افراد آن را انتخاب می‌کنند.

فهرست‌مطالب

مقالات مرتبط

تماس با ما