هزینه و قیمت بلیچینگ دندان و عوامل موثر بر آن

دندان‌های سفید و درخشان غالباً علامت زیبایی، سلامتی و اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس بالا در نظر گرفته می‌شود. داشتن دندان‌های سفید جذابیت‌تان را بیشتر می‌کند که به نوبه خود برای زندگی حرفه‌ای و اجتماعی‌تان مفید است. اگر به فکر سفید کردن دندان‌های‌تان افتاده باشید، احتمالاً یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های‌تان این است که هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟ عامل‌های بسیاری بر هزینه سفید کردن دندان اثر می‌گذارد. هزینه بلیچینگ دندان تابعی از نوع درمان سفید کردن انتخابی، دندانپزشک معالج و حتی موقعیت جغرافیایی‌تان است. در این مقاله نکته‌های مفیدی را می‌خوانید که باید آن‌ها را هنگام در نظر گرفتن بودجه سفید کردن دندان مدّنظر داشته باشید.

عوامل موثر بر هزینه‌ی بلیچینگ دندان شما

عوامل مختلفی بر این فرآیند موثر هستند که ما آنها را یک به یک در این مقاله بررسی خواهیم نمود.

بلیچینگ خانگی یا بلیچینگ در مطب

بلیچینگ خانگی یا بلیچینگ در مطب

یکی از مهم‌ترین عامل‌هایی که بر هزینه سفید کردن دندان‌ها اثر می‌گذارد، نوع درمان بلیچینگی است که انتخاب می‌کنید.

کیت‌های خانگی بلیچینگ دندان معمولا ارزان‌تر هستند اما به اندازه‌ی بلیچینگ تخصصی که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود، موثر نیستند.

همچنین ممکن است برای دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه مجبور باشید تعداد کیت خانگی بیشتری تهیه کنید.

میزان زرد بودن دندان‌های شما

میزان زرد بودن دندان های شما

رنگ اصلی دندان‌ها یکی از عامل‌های اصلی اثرگذار بر هزینه‌ی بلیچینگ دندان‌هاست. دندان‌های زردرنگ یا با لکه‌های عمقی به چند جلسه درمان نیاز دارند یا باید عامل‌های بلیچینگ قوی‌تری روی‌شان زده شود تا نتیجه مطلوب به دست بیاید. در مقابل دندان‌هایی که فقط اندکی تغییررنگ داده‌اند، در یک جلسه یا با استفاده از عامل بلیچینگ ضعیف‌تری سفید می‌شوند. کم بودن تعداد جلسات درمان و یا مناسب بودن عامل بلیچینگ با قدرت پایین‌تر موجب کاهش هزینه بلیچینگ می‌شود.

به همین دلیل لازم است پیش از شروع درمان با دندانپزشک متخصص مشورت کنید. دندانپزشک شدت تغییررنگ و لکه‌ها را بررسی می‌کند و بهترین روش را برای سفید کردن دندان‌ها پیشنهاد می‌دهد.

نوع مواد مورد استفاده در بلیچینگ

وع مواد مورد استفاده در بلیچینگ

برند مواد مورد استفاده در بلیچینگ دندان و غلظت هیدروژن پرکساید موجود در آنها بر قیمت نهایی بلیچینگ موثر است.

هزینه‌های جانبی پیش از بلیچینگ دندان

هزینه های جانبی پیش از بلیچینگ دندان

یکی از نکات مهمی که بایستی قبل از بلیچینگ دندا‌ن‌های خود بدانید این است که بلیچینگ تنها بر روی دندان‌های سالم امکان پذیر است بنابراین اگر دندان پوسیده دارید باید ابتدا آنها را ترمیم نمایید. همچنین ممکن است دندانپزشک شما توصیه کند برای نتیجه گیری بهتر، قبل از بلیچینیگ، دندان‌هایتان را جرمگیری کنید.

ملاحظه می‌نمایید که بلیچینگ دندان بدون در نظر گرفتن هزینه‌های پیش از آن امکان پذیر نیست لذا به خاطر داشته باشید که جلسات ترمیم دندان، مواد مورد استفاده در ترمیم دندان‌هایتان نیز در هزینه موثر است. به طور کلی ترمیم با کامپوزیت از آمالگام گران تر است. بعد از رفع شدن تمامی مشکلات و پر شدن پوسیدگی‌های دندان شما، نوبت به بلچینگ می‌رسد.

سبک زندگی شما

سبک زندگی شما

سبک زندگی نیز بر تناوب درمان‌های بلیچینگ دندان اثر می‌گذارد. برای مثال سیگاری‌ها معمولاً در فاصله‌هایی کوتاه‌تر از غیرسیگاری‌ها به بلیچینگ دندان نیاز پیدا می‌کنند. همین قاعده درباره نوشیدن قهوه و چای نیز صادق است. خوردن غذاهای سرشار از مواد قندی یا نشاسته باعث زرد و لک شدن دندان‌ها می‌شود. خوردن بعضی غذاها نیز دندان‌ها را لک می‌کند و داشتن لبخندی درخشان با دندان‌های مرواریدگون را سخت می‌کند.

اگر از عاشقان چای و قهوه هستید، باید بدانید که مصرف این نوشیدنی‌ها باعث می‌شود دندان‌های‌تان راحت‌تر زرد شود. در نتیجه برای سفید و درخشان نگه داشتن لبخندتان مجبور می‌شوید بلیچینگ دندان را زودتر انجام بدهید.

علاوه بر هزینه درمان باید به روش‌های ضروری برای حفظ نتیجه نیز فکر ‌کنید تا مدت‌ها بتوانید لبخندی خیره‌کننده با دندان‌هایی بی‌عیب و نقص داشته باشید. حتی نتیجه عالی بلیچینگ نیز به مرور زمان محو می‌شود و اثر سفیدکنندگی دندان‌ها حدود یک سال ماندگاری دارد. بنابراین برای این‌که در بیشترین مدت ممکن از لبخند سفید و مسحورکننده‌تان لذت ببرید، از خوردن و نوشیدن خوراکی‌های لکه‌کننده دندان پرهیز کنید یا حداقل دهان‌تان را پس از خوردن این خوراکی‌ها با آب بشویید. ضمناً بهتر است سیگار را ترک کنید و برای درمان تکمیلی سفید کردن دندان به دندانپزشک مراجعه کنید.

تعداد جلسات

تعداد جلسات

ماندگاری نتیجه بلیچینگ در افراد مختلف متفاوت است. به طور مثال افرادی که سیگار می‌کشند یا افرادی که در طول روز دفعات زیادی چای و قهوه مینوشند، به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند. هر جلسه نیز هزینه ای جداگانه خواهد داشت لذا هزینه و قیمت نهایی سفید کردن دندان‌های شما مجموعی از هزینه تمام این جلسات خواهد بود.

تجربه و سابقه دندانپزشک شما

تجربه و سابقه دندانپزشک شما

نباید از یاد ببرید که مهارت و تخصص دندانپزشک اثر قابل‌توجهی بر هزینه بلیچینگ دندان دارد. هرچه دندانپزشک باتجربه‌تر باشد، معمولاً هزینه خدمات دندانپزشکی نیز بیشتر می‌شود. درهرحال باید از کیفیت خدماتی که دریافت می‌کنید، مطمئن شوید و حتماً به یک دندانپزشک حرفه‌ای و ماهر مراجعه کنید. برای مطلع شدن از میزان تجربه دندانپزشک از ایشان بپرسید که چه مدت است درمان بلیچینگ را انجام می‌دهند. همچنین از دندانپزشک درباره تخصص یا دوره‌های آموزشی خاصی که پشت سر گذاشته‌اند، سؤال کنید. ضمناً می‌توانید از دندانپزشک بخواهید عکس‌های قبل و بعد بیماران قبلی‌شان را نشان‌تان بدهند. دیدن این عکس‌ها کمک‌تان می‌کند که ایده‌ای کلی درباره انتظارتان از نتیجه درمان پیدا کنید.

موقعیت مکانی مطب دندان پزشک یا کلینیک

موقعیت مکانی مطب دندان پزشک یا کلینیک

موقعیت جغرافیایی نیز بر هزینه بلیچینگ دندان اثر می‌گذارد. به‌طور کلی درمان‌هایی که در کلان‌شهرها انجام می‌شود، معمولاً گران‌تر از شهرهای کوچک‌تر است. خدمات در شهرهای بزرگ گران‌تر است، چون هزینه‌های بالاسری برای اداره مطب دندانپزشکی در این شهرها نیز معمولاً بالاتر است. در نتیجه دندانپزشکان فعال در کلان‌شهرها عموماً هزینه بیشتری را برای خدمات‌شان دریافت می‌کنند.

بیمه

بیمه

بلیچینگ دندان یکی از درمان‌های زیبایی دندانپزشکی است. در نتیجه اکثر شرکت‌های بیمه هزینه بلیچینگ را پرداخت نمی‌کنند. بنابراین چه محصول سفیدکننده دندان را از اینترنت بخرید، چه برای بلیچینگ به دندانپزشک مراجعه کنید، کل هزینه را باید خودتان بپردازید.

سخن پایانی

همان‌طور که خواندید عامل‌های متعددی بر هزینه بلیچینگ دندان اثر می‌گذارد. هنگام حساب و کتاب کردن برای درمان بلیچینگ باید این عامل‌ها را مدّنظر داشته باشید. به‌این‌ترتیب مطمئن می‌شوید که بهترین ارزش ممکن را در ازای پولی که هزینه می‌کنید، دریافت می‌کنید. اگر سؤالی درباره سفید کردن دندان‌ها دارید، حتماً با یک دندانپزشک باتجربه مشورت کنید. دندانپزشک تمام روش‌های بلیچینگ را برای‌تان توضیح می‌دهد و تصمیمی آگاهانه را برای انجام مناسب‌ترین درمان می‌گیرید. ایمن‌ترین روش برای درخشان کردن لبخندتان این است که از محصولات سفیدکننده موردتأیید دندانپزشکان استفاده کنید یا درمان بلیچینگ را در مطب دندانپزشک انجام بدهید. برای گرفتن وقت مشاوره و مطلع شدن از قیمت بلیچینگ دندان با ما تماس بگیرید.

پرسش‌های پرتکرار

نتیجه درمان بلیچینگ در حدی هست که ارزش هزینه کردن را داشته باشد؟

بلیچینگ حرفه‌ای دندان بهترین انتخاب برای سفید کردن دائمی دندان‌هاست. سریع و ماندگار بودن نتایج در ترکیب با راحتی بیشتر باعث می‌شود که بلیچینگ حرفه‌ای کاملاً ارزش پرداخت هزینه بالاتر را داشته باشد.

هزینه بلیچینگ یک دندان چقدر است ؟

بلیچینگ یک دندان تنها به صورت بلیچینگ داخلی امکان پذیر است که هزینه آن به طور کلی با بلیچینگ عادی متفاوت است.

ماندگاری نتایج بلیچینگ چقدر است؟

ازآن‌جا که طیف وسیعی از روش‌های مختلف برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد، میانگین ماندگاری نتایج بلیچینگ از شش ماه تا سه سال متغیر است. بااین‌حال نتایج بلیچینگ در اکثر موارد تقریباً یک سال ماندگاری دارد.

آیا هزینه بلیچینگ دندان از جرمگیری دندان بیشتر است؟

بله زیرا جرمگیری دندان به از بین بردن جرم ها و پلاک ها می‌پردازد و بر رنگ دندان موثر نیست اما بلیچینگ رنگ دندان‌های شما را سفید تر خواهد کرد.

آیا انجام جرمگیری و بلیچینگ در یک جلسه، بر هزینه نهایی تاثیر دارد؟

برای اطلاع از این مورد می‌توانید با شماره کلینیک تماس گرفته و از کارشناسان سوال فرمایید.

فهرست‌مطالب

مقالات مرتبط

تماس با ما