متخصص ارتودنسی ساوه

ارتودنسی شاخه‌ای از دندانپزشکی است که به طور اختصاصی بر مرتب کردن دندان‌ها تمرکز دارد و فک های را همتراز می کند. این دو موضوع اهمیت بسیاری دارند، زیرا شما را مطمئن می‌کند که هنگام غذا خوردن و جویدن، دهان عملکرد مناسبی دارد. دندان‌ها و فک که صاف و همتراز نیستند، می‌توانند منجر به مجموعه‌ای از مشکلات برای دهان و سلامت عمومی بدن مانند مشکلات هضم ‌شوند زیرا در صورت مشکل در فک و دهان قادر نخواهید بود تا غذا را به خوبی بجوید. متخصص ارتودنسی اطمینان حاصل می‌کند که فک‌ها و دندان‌ها به درستی روی هم قرار می‌گیرند تا از بروز مشکلات این چنینی پیشگیری شود. این مقاله به معرفی بهترین ارتودنتیست و کلینیک ارتودنسی شهر ساوه می پردازد.

معرفی بهترین متخصص ارتودنسی و کلینیک ارتودنسی شهر ساوه


معرفی بهترین متخصص ارتودنسی و کلینیک ارتودنسی شهر ساوه

کلینیک دندانپزشکی لبخند

این کلینیک ارائه دهنده خدمات تخصصی و عمومی دندانپزشکی از جمله: کاشت ایمپلنت دندان، جراحی لثه و رفع عفونت لثه، جراحی فک و دهان، دندان پزشکی کودکان، انواع ارتودنسی، درمان ریشه دندان، لمینت، کامپوزیت ونیر و … می باشد.

در درمانگاه دندانپزشکی لبخند سعی شده است از بهترین و به روزترین امکانات و تجهیزات دندانپزشکی که به نفع بهبود کیفیت درمان می گردد استفاده شود. دندانپزشکان درمانگاه دندانپزشکی لبخند با بهره گیری از مواد دندانپزشکی درجه یک و تخصصی که تفاوت بسیاری با مواد مصرفی متداول توسط دندانپزشک ها دارند کارآمدترین و با دوام ترین درمان دندانپزشکی را به هزاران مراجعه کننده خود ارائه داده اند.

آدرس:

ساوه، خیابان استقلال، استقلال 8، درمانگاه دندان پزشکی لبخند

دسترسی به این کلینیک از محله های امیرکبیر و شهرک علوی و امین آباد و شهرک عاشورا و پیغمبریه و چمران  از طریق وسایل نقلیه عمومی و شخصی امکان پذیر می باشد. همچنین ساکنان محله های نامجو و طالقانی دسترسی پیاده مناسبی به این کلینیک دارند.

تلفن های تماس:

صفحات مجازی:

https://www.instagram.com/labkhanddc/

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در ساوه


انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در ساوه

در صورتی که قصد دارید در شهر ساوه و در نزدیکی میدان مدرس ساوه، بلوار فرودسی ساوه، بلوار طالقانی ساوه، بلوار شریعتی ساوه، خیابان جمهوری ساوه، خیابان استقلال ساوه، پارک شهر ساوه، بوستان کودک ساوه، بیمارستان سینا  و در محدوده شهرک نامجو و طالقانی، بهترین دندان پزشک را اتخاب کنید، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید.

تجربه و تحصیلات متخصص ارتودنسی

تمامی متخصصین ارتودنسی دارای سال‌ها تجربه یا بهترین تحصیلات نیستند. اینکه ارتودنتیست، پزشک آموزش دیده است، به این معنی نیست که برای همه بیماران مناسب است. قبل از انتخاب متخصص ارتودنسی، درباره تجربه و تحصیلات پزشک پرس‌وجو کنید. هرچه متخصص ارتودنسی تجربه بیشتری داشته باشد و بیشتر در این باره آموزش دیده باشد،  می‌توان انتظار داشت که خدمات بهتری ارائه دهد. البته بدین معنی نیست که از مراجعه به پزشکان تازه‌کار خودداری کنید. با این وجود، بهتر است همیشه اطلاعاتی از تجربه و تحصیلات پزشکی که خود یا کودک شما به او مراجعه می‌کنید، داشته باشید.

راحتی در رفت و آمد

درمان‌های ارتودنسی اغلب بیشتر از کارهای دندانپزشکی معمولی درخواست دهنده دارد. نیاز است که دو بار در سال جهت معاینه و تمیز کردن دندان به دندانپزشک مراجعه کنید. اما برای درمان‌های ارتودنسی، نیاز است که هر از چند هفته جهت ادامه درمان و بررسی پیشرفت آن، به متخصص مراجعه کنید. به همین دلیل لازم است که مطب متخصص به منزل شما نزدیک باشد تا به راحتی به آنجا مراجعه کنید. اگر بیمار تمام هفته به مدرسه یا سرکار می‌رود، بیشتر متخصصان ارتودنسی ساعات غروب و پایان هفته را پیشنهاد می‌دهند تا رفتن به مطب برای بیماران آسان تر باشد، بنابراین از ساعات کار مطب آگاه باشید.

تمیزی و بهداشت مطب

به محیط و فضای مطب به دقت توجه داشته باشید. آیا مطب تمیز است؟ اینکه وسایل مورد استفاده برای هر بیمار بسته بندی شده و ضدعفونی می‌شوند؟ اینکه اتاق انتظار مملو از بیماران زیادی است چون بیش از حد، نوبت مراجعه داده شده است؟ همچنین به کارمندانی که در آنجا کار می‌کنند، دقت کنید. به دنبال مطبی باشید که رفتار کارمندان آن دوستانه، مفید و دلسوزانه باشد.

روش های انجام ارتودنسی

تکنولوژی ارتودنسی تاکنون پیشرفت‌های بسیاری داشته است و اکثر متخصصین ارتودنسی روش‌های درمانی مختلفی را که براساس نیاز بیماران است، به آنها پیشنهاد می‌دهند. اگر به دنبال روش درمانی خاصی مانند بریس‌های سرامیکی شفاف، بریس‌های فلزی یا بریس‌های نامرئی هستید، لازم است که قبل از تعهد به عنوان بیمار، درباره این موضوع با پزشک صحبت کنید. همچنین ممکن است لازم باشد پیش از دریافت بریس، درمان‌های دیگر دندانپزشکی انجام داده یا دندان عقل خود را بکشید، بنابراین مطمئن شوید که این خدمات نیز ارائه می‌شود. از آنجایی که هر روش درمانی ارتودنسی برای همه افراد مناسب نیست، بنابراین باید بدانید که حق انتخاب دارید و می‌توانید پرس‌وجو کنید که کدام روش، مناسب شما و سبک زندگی شما است.

هزینه های ارتودنسی

یکی از مهمترین کارهایی که باید هنگام انتخاب متخصص ارتودنسی در نظر گرفت، هزینه و قیمت درمان است. درمان ارتودنسی می‌تواند پرهزینه باشد، از این رو، لازم است که از مقدار بیعانه اطلاع داشته باشید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا این درمان مناسب شما یا کودک شما می باشد یا خیر. اول از همه، اگر از پوشش بیمه‌ای دندانپزشکی استفاده می‌کنید، باید سؤال کنید که آیا مطب بیمه شما را می پذیرد. اگر بیمه ندارید، باید از طرح مالی و پرداختی مطب اطلاع پیدا کرده و از این رو درمان بیشتر برای شما مقرون به صرفه خواهد بود. برخی از مطب‌های دندانپزشکی شامل تخفیفاتی در درمان ارتودنسی هستند که انجام این درمان را بیشتر تسهیل خواهد کرد.

خدمات ارتودنسی درمانگاه دندانپزشکی لبخند


خدمات ارتودنسی درمانگاه دندانپزشکی لبخند

متخصص ارتودنسی با درمان‌های ارتودنسی سروکار دارد. ارتودنسی بخشی از دندانپزشکی است که با تشخیص، محل قرارگیری و اصلاح بهم‌ریختگی یا بی‌نظمی دندان سر و کار دارد. بنابراین به زبان ساده، هنگامی که مجبور هستید از بریس استفاده کنید، به جای مراجعه به دندانپزشک معمولی، به متخصص ارتودنسی مراجعه می‌کنید. در ادامه می‌توانید خدماتی را که ارتودنتیست ارائه می‌دهد، مطالعه کنید.

مرتب کردن دندان های نامنظم

وظیفه اصلی متخصص ارتودنسی تشخیص و درمان بی‌نظمی دندان و ناهنجاری‌های حفره دهان است. سپس متخصص ارتودنسی وسیله‌ای را طراحی می‌کند که دندان‌ها و فک را مرتب کرده تا مشکلات ناهنجاری را درمان کند. ناهنجاری‌های معمول شامل شلوغی دندان‌ها و بی‌نظمی آنها است. بریس فلزی یا بریس سرامیکی هر دو می‌توانند بی‌نظمی دندان‌ها و شلوغی آنها را درمان کنند. این بریس‌ها با گذشت زمان روی دندان‌ها فشار وارد می‌کنند. در نتیجه دندان ها با فاصله مشخصی از هم قرار می‌گیرند و شکل استخوان برای همیشه تغییر می‌کند.

درمان ناهنجاری‌های دهان

ناهنجاری دهانی هنگامی رخ می‌دهد که فک‌ها باهم تراز نباشند. سه نوع ناهنجاری وجود دارد که متخصص ارتودنسی در درمان آنها تخصص دارد.

 • کراس بایت، ناهنجاری است که جابجا کردن و درمان آن در گفتار ساده به نظر می‌رسد. شکل فک‌ها مناسب است، اما دندان‌ها به طور مناسب روی یکدیگر قرار نمی‌گیرند.
 • ناهنجاری بعدی اوربایت است. در این ناهنجاری فک بالا، بزرگتر است و در جلوی فک پایین قرار می‌گیرد.
 • آندربایت نوعی از ناهنجاری است که در آن، فک پایین بزرگتر است و در جلوی فک بالا قرار دارد.

متخصص ارتودنسی برای درمان ناهنجاری‌های دهان، نوع ناهنجاری را مشخص می‌کند. سپس بریس‌ها یا وسایل دیگری را برای مرتب کردن دندان‌ها و تراز کردن فک‌ها طراحی می‌کنند. الاینر و بریس‌ها روش کار یکسانی دارند. فشار بریس ها تراز و شکل دندان ها را تغییر می‌دهد. ساختار فک نیز تغییر کرده و بهتر می‌شود.

اگر به اصلاح کمی در دندان نیاز باشد، متخصص ارتودنسی می‌تواند ارتودنسی نامرئی را براساس درخواست شما فراهم کند. ارتودنسی نامرئی الاینرهای شفافی هستند که کمتر قابل توجه هستند. ارتودنسی نامرئی نوعی بریس‌های شفاف است که ممکن است متخصص ارتودنسی برای شما تجویز کند.

حفظ فضاهای بین دندان

هنگامی که کودک دندان‌های شیری خود را زودتر از موعد از دست می‌دهد، متخصص ارتودنسی یک فضا نگهدارنده را فراهم می‌کند. فضا نگهدارنده از رشد بیش از حد دندان‌های مجاور (در دندانی که از دست رفته) که باعث ایجاد فضای کم برای دندان‌های بزرگسالی ‌شده، پیشگیری می‌کند. اگر در دندان‌های کودک از فضا نگهدارنده استفاده نشود، دندان‌های بزرگسالی او به شکل مناسب رشد نخواهند کرد و در آینده کودک به درمان ارتودنسی بیشتری نیاز خواهد داشت.

ضربه‌گیر لب و گونه

اگر فکر می‌کنید که متخصص ارتودنسی درمان مرتب کردن دندان و تنظیم فک را فقط با بریس انجام می‌دهد، سخت در اشتباهید. در برخی موارد، لب‌ها و گونه بیمار ممکن است به سمت بیرون و روی دندان فشار وارد کنند. این موضوع ممکن است بسیار دردناک و ناراحت کننده باشد. متخصص ارتودنسی از ضربه گیر یا بامپر لب و گونه استفاده می‌کند تا لب‌ها و گونه در تماس با دندان قرار نگیرند.

وسیع کننده کام

وسیع کننده کام یک وسیله دیگر است که ممکن است متخصص ارتودنسی آن را تجویز کند. وسیع کننده کام باعث بزرگتر شدن انحنای فک بالا می‌شود. وسیع کننده کام، برخلاف بریس‌ها، روی استخوان‌ها و مفاصل دهان کار می‌کنند تا ناهنجاری ها را اصلاح کنند.

نگهدارنده های دندان

متخصص ارتودنسی ممکن است قبل یا بعد از درمان ارتودنسی از نگهدارنده استفاده کند. گاهی مواردی وجود دارد که بیمار تنها به نگهدارنده نیاز دارد و نیازی به وسایل ارتودنسی دیگر نیست. سیم یا رشته‌های نگهدارنده به حفظ دندان در محل مناسب کمک می‌کند یا در برخی موارد، ممکن است قبل از درمان ارتودنسی از آن استفاده شود.

چه زمانی به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟


این احتمال وجود دارد که کودک در سن 7 سالگی ترکیبی از دندان‌های شیری و دائمی را داشته باشد و این بهترین زمان برای دریافت اولین معاینات ارتودنسی است. ارزیابی زودهنگام این شانس را به متخصص ارتودنسی می‌دهد تا مشکلات ارتودنسی را سریع‌تر شناسایی کند که می‌تواند شامل:

 • از دست دادن زودهنگام یا دیرتر دندان شیری
 • مشکلات جویدن
 • تنفس دهانی
 • عادات دهانی مانند مکیدن انگشت
 • شلوغی، بی‌نظمی یا بلاک اوت دندان‌ها
 • فک‌هایی که بیش از حد به سمت جلو و عقب کشیده شده یا به طرز نامناسبی تغییر کرده است.
 • دندان‌هایی که به سمت گونه یا کام روی هم قرار می‌گیرند.
 • دندان‌هایی که بیش از حد به سمت بیرون کشیده شده‌اند.
 • دندان‌های بالا و پایین که روی هم قرار نمی‌گیرند یا به طور غیرعادی روی هم قرار می‌گیرند.
 • عدم تقارن صورت یا ظاهر
 • دندان قروچه یا فشار دادن فک و دندان روی هم

سایر متخصصین ارتودنسی شهر ساوه


کلینیک تخصصی دندانپزشکی مهر

آدرس: ساوه – بلوار امام خمینی

دکتر مهدی فهیمی

آدرس: ساوه – بلوار امام خمینی

دکتر مسعود داوودیان

آدرس: ساوه – بلوار امام خمینی

کلینیک دندانپزشکی پارسیان

آدرس: ساوه – بلوار امام خمینی

دکتر مهدى فهیمی هنزائی

آدرس: ساوه – بلوار امام خمینی

فهرست‌مطالب

مقالات مرتبط

تماس با ما